Ryzen 5 2600 mü yoksa Ryzen 3 3100 mü?

Mesela arka arkaya 10-15 tane şey açsak(Steam, -iyi bir oyun-, tarayıcı +10 sekme, Spotify, code editörü vb ) açtığımızda 5 2600 kullanıyorum ben ve çok güzel bir sonuç veriyor bu işlemlerde fakat, geçen gün detroid becam human oynadım, bilgisayarı emdi adeta aslında oyunu yüksek ayarlarda oynayabilmem gerek GTX 1650S kullanıyorum, fakat Low ve orta arası gittim geldim o yüzden eldekini satıp 3100 alınır mı? Hem workstation olarak kullanmak ve oyunlarda iyi performans almak istiyorum. 3100 oyunlarda iyi olacakken workstation için de beni tatmin eder mi çünkü bir işe başladığımda bayağı çok şeyin arka arkaya açık olması gerekiyor ve 2600 bunu iyi yapıyor fakat oyunlarda bazen üzüyor 3100 ise oyunlarda üzmeycek gibi duruyor ama workststion da nasıl olur acaba render falan yapmıyorum fakat çalışmalar yapıyorum. Lütfen bilen birileri yardımcı olabilir mi?

Ben bu işlemci ile oyunlarda saçma yüksek işlemci yüzdesi alıyorum mesela 60 yüzde vermesi gerekirken 100 veriyor bu da droplara sıkıntı çıkıyor bunu nasıl çözebilirim işlemci R3 3100.

Yeni konular

Geri
Yukarı