Ryzen 5 2600 RTX 2060 düşük performans sorunu

Efeecallskann

Centipat
Merhabalar, RTX 2060 ve Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Bütün driverleri güncel tutuyorum BIOS falan hepsi ama istedigim performansı alamıyorum. Nedeni nedir acaba, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler. İyi forumlar.

Ryzen 5 2600 2060 ı besleyebilecek bir işlemci değil yaklaşık %20 lik bir performans kaybına neden oluyor sıvı soğutmanız iyi ise overclock tercihim Psu nuz nedir?
Hocam yeterli bilginiz yoksa bence yorum yapmayın. O işlemci o kartı rahatlıkla besleyebiliyor. 1080 P de gayet yeterli yüzdelik kullanımla çalışabilir. Kaldı ki bu kadar yetersiz bilgilendirme olan bir konuya direk şundandır demeniz ayrıca yanlış.

Merhabalar konunun sahibiyim hesabıma giriş yapamadım başka bilgisaayardayım da her sordugunuz şeye cevap vereceğim şimdi.
Öncelikle ekran kartım: ASUS TUF RTX2060 OC Edition.
Dual Channel RAM kullanıyorum RAM'lerin markasu Crucial balistix 3000MHz.
Stok sogutucu kullanıyorum.
PSU kasa ile birlikte geldi Xigmatek 650W 80P Silver.
480GB'lik bir SSD var.
Sorunlarım şunlar.
CS:GO'da normalde alamam gereken FPS bayağı yüksek bir FPS almam lazım mesela 300 400 arası falan yani en azından 280-250 aşagısına inmemesi gerekiyor ama 325-220 arası oynuyorum ayarlar en Low olması lazım 4: 3 kullanıyorum.
Onun dışında GTA 5, Forza Horizon 4, Rocket League oyunlarında çok fazla ısınma oluyor GPU ve CPU 83 derecelere kadar çıkıyor anakart 70 derece falan oluyor (anakartım ASUS B450 M-K ) ayrıca bu ısınma oyunu açtıktan 10 dakika geçmeden oluyor. GTA'da 45 FPS'lere düştügü bile oluyor (Online) ayarlarım Ultra.
Bu ısınmalarda aşırı rahatsızım parçalarım zarar görüccek diye korkuyorum daha alalı 3 ay oldu.

Overclock konusuna gelecek olursak.
Hiçbir şeyi ellemedim ve sadece uygulamalarından Gaming moduna çektim (GPU Tweak ve Ryzen master) ve bir de BIOS'tan ASUS optimal moduna aldım.

Bir diger sorun da League Of Legends oyunu.
Normalde full ayarlarda forumda görmüştüm 8 GB RAM ve 2060&R5 2600 olan bir kişide 180-220 arası fpsalıyorum yazıyordu bende 180-120 arası FPS durumu.

İstedigim performanstan anlatmak istedigim bu yani.
İlgileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda mesela ve ekran kartı modeliniz nedir?
Sistem özelliklerini belirtin komple. Dual mi RAM'lar?
Eğer 2x8 şeklinde RAM kullanıyorsanız RAMleri aynı renk olan RAM slotlarına takarsanız FPS sıkıntınız düzelebilir. Ayrıca böyle konularda diğer sistem bileşenlerini yazmanız daha yararlı olabilir.
İstediğin performans derken neyi kastediyorsun?
Yaşadığın sıkıntı tam olarak nedir?
Sistemindeki oyunlar ve sistemin özellikleri nedir?
Neye dayanarak bunu diyebiliyorsunuz ? Aynı ikiliyi kullanıyorum, hiçbir oyunda en ufak fps frop yaşamadım
Hesabıma giriș yapabildim sorunlarla ilgili çözümleri olanları dinleyebilirim.

Merhabalar konunun sahibiyim hesabıma giriş yapamadım başka bilgisaayardayım da her sordugunuz şeye cevap vereceğim şimdi.
Öncelikle ekran kartım: ASUS TUF RTX2060 OC Edition.
Dual Channel RAM kullanıyorum RAM'lerin markasu Crucial balistix 3000MHz.
Stok sogutucu kullanıyorum.
PSU kasa ile birlikte geldi Xigmatek 650W 80P Silver.
480GB'lik bir SSD var.
Sorunlarım şunlar.
CS:GO'da normalde alamam gereken FPS bayağı yüksek bir FPS almam lazım mesela 300 400 arası falan yani en azından 280-250 aşagısına inmemesi gerekiyor ama 325-220 arası oynuyorum ayarlar en Low olması lazım 4: 3 kullanıyorum.
Onun dışında GTA 5, Forza Horizon 4, Rocket League oyunlarında çok fazla ısınma oluyor GPU ve CPU 83 derecelere kadar çıkıyor anakart 70 derece falan oluyor (anakartım ASUS B450 M-K ) ayrıca bu ısınma oyunu açtıktan 10 dakika geçmeden oluyor. GTA'da 45 FPS'lere düştügü bile oluyor (Online) ayarlarım Ultra.
Bu ısınmalarda aşırı rahatsızım parçalarım zarar görüccek diye korkuyorum daha alalı 3 ay oldu.

Overclock konusuna gelecek olursak.
Hiçbir şeyi ellemedim ve sadece uygulamalarından Gaming moduna çektim (GPU Tweak ve Ryzen master) ve bir de BIOS'tan ASUS optimal moduna aldım.

Bir diger sorun da League Of Legends oyunu.
Normalde full ayarlarda forumda görmüştüm 8 GB RAM ve 2060&R5 2600 olan bir kişide 180-220 arası fpsalıyorum yazıyordu bende 180-120 arası FPS durumu.

İstedigim performanstan anlatmak istedigim bu yani.
İlgileriniz için teşekkürler.
BIOS üzerinden Core Performance Boost ayarını kapat. CS:GO oyununda aldığın FPS'ler iyi anlık takılmalar yoksa problem yok. İşlemci tüm parçaların ısılarına yansıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı