Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 düşük FPS sorunu

c0rbius

Hectopat
Yaklaşık bir ay önce topladığım PC şöyle:
  • - Gigabyte RTX 2060 OC
  • - AMD Ryzen 5 2600
  • - Kingston HyperX 8+8=16 GB RAM
  • - Gigabyte B450M S2H Anakart
  • - Adata SU630 240 GB SSD
  • - Gamebooster 600W 80+ PSU'lu kasa
  • - AOC G2460VQ6 Monitör.
Fakat bu sistemde dahi PUBG'de 90 FPS sınırlarında gezerken anlık 11, 28, 15, 30 FPS civarlarına düşüp tekrar eski haline geri dönüyor. Ama artık bu durum canımı sıkmaya başladı. 6K verip bu sonucu almak insanı cidden üzüyor. Sanırım bu sorun sadece PUBG'de olmuyordu. Sizce sorun nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Kasanin kapagini ac dene eger overclock yaptiysan fan degerleriyse oynadiysan defaulta al.
Kasada kac fan var bide kasanin tam modelini yazabilir misin?
Kasa Gamepower GB-G08B
Kasanin kapagini ac dene eger overclock yaptiysan fan degerleriyse oynadiysan defaulta al.
Ben extradan bir overclock yapmadım. Ama ekran kartı fabrika çıkışlı overclock'lu geldi.
Pardon gamebooster kasanın markası

Aynı sistem bendede var kardeşim FPS düşü sü şu yüzdendir bende aynıydı Nvidia ayarlari standart olmayacak yüksek performans olcak ,+optimum güç ayar Max performans,fakat dersenki masaüstümde 50 derece görüyor onu optimum güç yap her oyun ihtiyacı kadar kullansın ekran kartı mı yormasın ben optimum yaptım 750 MHz de ultrada LoL ama maksimum performans yapınca 1950 MHz yoruyor

Kasa Gamepower GB-G08B

Ben extradan bir overclock yapmadım. Ama ekran kartı fabrika çıkışlı overclock'lu geldi.

Pardon gamebooster kasanın markası
Bildigim kadari ile kasanin havalandirmasi cok iyi degil ama yine de abarti degerler kasada egzos fani ve on fanlar varsa bu derecelerefabrika degerleri ile cikmamasi lazim. Hazir sistemse saticidan destek alin yoksa kapak acip deneyip garantiye gonderebilirsiniz ama ben hala kasa ici havalandirmadan şüpheliyim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı