Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 Düşük FPS

ugurgvn

Hectopat
Öncelikle merhaba. Aldığım sistemde oynadığım oyunda düşük ayarlarda düşük FPS alıyorum. Örneğin CS:GO'da 1280x1024 ayarı ve low ayarlarda 150 FPS'lere kadar iniyor, sebebi nedir? Nasıl çözülür? Oyunlarda arada bir de drop oluyor.
Not: SSD var.

Screenshot_20190715-010405.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz göz kanatma ne anlamda? 240 HZ monitör olsa FPS 100'lere düşse belki diyeceğim ama 144 HZ monitörde 144 FPS zaten istenilen birşey.
hocam 144 fps olunca sizin anlattığınız şekilde yağ gibi akmıyor nitekim aynı monitöre sahibiz deneyimlerseniz dediğimi anlarsınız. ancak tps oyun oynarken dediğin gibi 144 fps yeterli oluyor. hatta gta 5'i full ayarlarda 70-80 fps ile oynuyorum yine de gözüme kötü gelmiyor. benim gözlemlediğim kadarıyla csgo'da 144 hz için 144 fps'in yeterli olmadığı. akıcılık yok oluyor.

hocam 144 fps olunca sizin anlattığınız şekilde yağ gibi akmıyor nitekim aynı monitöre sahibiz deneyimlerseniz dediğimi anlarsınız. ancak tps oyun oynarken dediğin gibi 144 fps yeterli oluyor. hatta gta 5'i full ayarlarda 70-80 fps ile oynuyorum yine de gözüme kötü gelmiyor. benim gözlemlediğim kadarıyla csgo'da 144 hz için 144 fps'in yeterli olmadığı. akıcılık yok oluyor.
Sadece CS GO'da olmuyor diyorsunuz yani?

Allah'ım ya şu sorunu çözen 1 kişi bile yok hala monitör BIOS Driver diyorsunuz kardeşim her denileni yaptım. Ekran katını da işlemciyi de bozuyordum sorun yazılımsal donanımsal falan beni alakadar etmez ben paramı vermişim bunlarla uğraşmak zorunda değilim. ASUS yetkili servisini arayacağım gerekir ise sistemi iade edeceğim. Bu nedir ya?

Geri
Yukarı