Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 Düşük FPS

ugurgvn

Hectopat
Öncelikle merhaba. Aldığım sistemde oynadığım oyunda düşük ayarlarda düşük FPS alıyorum. Örneğin CS:GO'da 1280x1024 ayarı ve low ayarlarda 150 FPS'lere kadar iniyor, sebebi nedir? Nasıl çözülür? Oyunlarda arada bir de drop oluyor.
Not: SSD var.

Screenshot_20190715-010405.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam normal değil oyun oynarkenki sıcaklık , cpu ve gpu kullanım değerlerini atar mısınız? Boştayken Arka planda cpu'yu veya diski kullanan bir uygulama var mı büyük ? Geri dönüş sağlarsanız ona göre bir yol izleyelim.

Ayarları yükseğe çekip şu kodları başlatma seçeneklerine yapıştırır mısın -novid -threads 4 -nojoy
-nosplash -novid çözünürlüğü sana bırakıyorum.

CS:GO İntel sistemlerde daha performanslı çalışmakta, diğer oyunlarda da FPS düşüklüğü var mı? Keşke Dual Chanel aldaydınız RAM'leri...
hocam single daha ucuzdu ilerde bi 16 daha alırdım dedim
Hocam normal değil oyun oynarkenki sıcaklık , cpu ve gpu kullanım değerlerini atar mısınız? Boştayken Arka planda cpu'yu veya diski kullanan bir uygulama var mı büyük ? Geri dönüş sağlarsanız ona göre bir yol izleyelim.
bilgisayar hakkında çok bilgim yok hocam nasıl atacağım
Ayarları yükseğe çekip şu kodları başlatma seçeneklerine yapıştırır mısın -novid -threads 4 -nojoy
-nosplash -novid çözünürlüğü sana bırakıyorum.
deniyorum hemen hocam
hocam 150-200 ü geçmiyor

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba. Aldığım sistemde oynadığım oyunda düşük ayarlarda düşük FPS alıyorum. Örneğin CS:GO'da 1280x1024 ayarı ve low ayarlarda 150 FPS'lere kadar iniyor, sebebi nedir? Nasıl çözülür? Oyunlarda arada bir de drop oluyor.

Eki Görüntüle 416240
-freq 144 -novid -high -tickrate 128 -nojoy -nod3d9ex +cl_forcepreload 1 +fps_max 0 -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -console -threads 6 bunlar benim kullandığım başlatma seçenekleri kullanmadan önce 200 fps alırken kullandıktan sonra 300'ün altına düşmedim denemelisin. -freq (monitör hz) -threads (işlemci çekirdeği).

-freq 144 -novid -high -tickrate 128 -nojoy -nod3d9ex +cl_forcepreload 1 +fps_max 0 -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -console -threads 6 bunlar benim kullandığım başlatma seçenekleri kullanmadan önce 200 fps alırken kullandıktan sonra 300'ün altına düşmedim denemelisin. -freq (monitör hz) -threads (işlemci çekirdeği).
bi faek olmadı hocam

Örneğin CS:GO'da 1280x1024 ayarı ve low ayarlarda 150 FPS'lere kadar iniyor, sebebi nedir? Nasıl çözülür? Oyunlarda arada bir de drop oluyor.

Çözünürlüğü düşürürsen ekran kartına binecek olan yük işlemciye yüklenir. Yani ekran kartı performansı düşer dolayısıyla alacağın fps de düşer.

CS:GO eski bir oyun RTX 2060'ı zorlayamıyor o yüzden yüksek değerler göremiyorsun. Nvidia denetim masasından DSR'yi açıp oyunu 4K çözünürlükte oynarsan belki daha yüksek değerler görürsün.

Geri
Yukarı