Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 Düşük FPS

ugurgvn

Hectopat
Öncelikle merhaba. Aldığım sistemde oynadığım oyunda düşük ayarlarda düşük FPS alıyorum. Örneğin CS:GO'da 1280x1024 ayarı ve low ayarlarda 150 FPS'lere kadar iniyor, sebebi nedir? Nasıl çözülür? Oyunlarda arada bir de drop oluyor.
Not: SSD var.

Screenshot_20190715-010405.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü düşürürsen ekran kartına binecek olan yük işlemciye yüklenir. Yani ekran kartı performansı düşer dolayısıyla alacağın fps de düşer.

CS:GO eski bir oyun RTX 2060'ı zorlayamıyor o yüzden yüksek değerler göremiyorsun. Nvidia denetim masasından DSR'yi açıp oyunu 4K çözünürlükte oynarsan belki daha yüksek değerler görürsün.
hocam 1.25x
1.50x
böyle yazıyor
Grafikleri yukseltın. Tam performanslı kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
grafik değerini 190x1080 yaptığımda bi değişim olmuyor

Son düzenleme:
4x yapacaksın. Sonra oyuna girip tam ekranda çözünürlüğü 3840x2160'a yükselteceksin çözünürlüğü. Birde bunu dene.

Eki Görüntüle 416354
hocam bi fark olmadı
4x yapacaksın. Sonra oyuna girip tam ekranda çözünürlüğü 3840x2160'a yükselteceksin çözünürlüğü. Birde bunu dene.

Eki Görüntüle 416354
hocam çözümü yok mudur ya sistem daha 1 haftalık
ısı değerleri bunlar galiba
416376

Son düzenleme:
Oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanımını söyler misin ? Oyundayken de consola fps_max 150 yaz. Ayarları bu şekilde yap
1.jpg
20190715065328_1.jpg

Ekran kartın güncel olsun. Nvidia denetim masasından doku süzmeyi performansa ayarlar ve diğer doku süzme ayarlarını kapat. Düşey sekronizasyonu ve eşyonsuz süzmeyi kapat. Güç yönetimi kısmını maksimum performans yap. Bu arada sana kodları atmıştım işlemcimiz farklı o yüzden tekrar başlat menüsüne bunları yapıştır
-novid -threads 6 -nojoy -nosplash -novid+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 2 +rate 128000

hocam dediklerinizi yaptım sonuç bu
Oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanımını söyler misin ? Oyundayken de consola fps_max 150 yaz. Ayarları bu şekilde yap Eki Görüntüle 416394Eki Görüntüle 416395

Ekran kartın güncel olsun. Nvidia denetim masasından doku süzmeyi performansa ayarlar ve diğer doku süzme ayarlarını kapat. Düşey sekronizasyonu ve eşyonsuz süzmeyi kapat. Güç yönetimi kısmını maksimum performans yap. Bu arada sana kodları atmıştım işlemcimiz farklı o yüzden tekrar başlat menüsüne bunları yapıştır
-novid -threads 6 -nojoy -nosplash -novid+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 2 +rate 128000

416411

Merhaba, monitörünüzden kaynaklı fps kaybediyorsunuz aynı sorunu ben de eski monitörümde yaşıyordum. 1024x720 çözünürlükle oynamaya çalıştığımda ekran kartımın verebildiği fpsin çok çok altında bir fps alıyordum. Çözünürlük olarak ekran kartına yük bindirecek bir monitör aldım şu anda fps düzeldi. Yeni bir monitör almanızı öneriyorum minimum 1080p çözünürlüğünde.

monitö
Merhaba, monitörünüzden kaynaklı fps kaybediyorsunuz aynı sorunu ben de eski monitörümde yaşıyordum. 1024x720 çözünürlükle oynamaya çalıştığımda ekran kartımın verebildiği fpsin çok çok altında bir fps alıyordum. Çözünürlük olarak ekran kartına yük bindirecek bir monitör aldım şu anda fps düzeldi. Yeni bir monitör almanızı öneriyorum minimum 1080p çözünürlüğünde.
monitörden mi hocam 2 hafta önce aldım wievsonic xg2402 1080p

Çözünürlüğü düşürürsen ekran kartına binecek olan yük işlemciye yüklenir. Yani ekran kartı performansı düşer dolayısıyla alacağın fps de düşer.

CS:GO eski bir oyun RTX 2060'ı zorlayamıyor o yüzden yüksek değerler göremiyorsun. Nvidia denetim masasından DSR'yi açıp oyunu 4K çözünürlükte oynarsan belki daha yüksek değerler görürsün.
Her monitörde geçerlimi

Selamlar,
Gtx 1070 olan bi arkadaşımda da aynı problem vardı.İşlemcisi i5 6600k işlemcisi vardı. Arkadaşımın 4 adet 8gb 3000mhz ramleri 2133 mhzde çalışıyor xmp devre dışı xmp devreye alıp çalışma frekanslarına yükselttik şuan canavar.Umarım faydalı olur.

Geri
Yukarı