Ryzen 5 2600 sistem kitleniyor

SuepHe

Hectopat
Daha fazla  
Cihazım durup dururken donuyor. Memtest yaptım 1.5-2 saatin sonunda 0 hata ile halen devam ediyordu durdurdum. AIDA64 ile sıcaklık değerlerine baktım bütün parçalar ortalama 50 derecede geziyor. SSD'min sağlığına baktım soru %96 çıkıyor ve sorun yok diyor. SSD'den olsa sürekli yapar diye biliyorum ancak bir kere resetledikten sonra tekrar yapmıyor. Format attım sorunum düzelmedi. Cihazımdan ses geliyor ancak fare dahil her şey kitlenip kalıyor. Sorunuma bir türlü cevap buladım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

---- Sistem özelliklerim ----
AMD Ryzen 5 2600.
ASUS Dual 580 o8C.
ASUS Prime A320M-F
XPG 8 GB 3000MHz RAM.

Cihazım durup dururken donuyor. Memtest yaptım 1.5-2 saatin sonunda 0 hata ile halen devam ediyordu durdurdum. AIDA64 ile sıcaklık değerlerine baktım bütün parçalar ortalama 50 derecede geziyor. SSD'min sağlığına baktım soru %96 çıkıyor ve sorun yok diyor. SSD'den olsa sürekli yapar diye biliyorum ancak bir kere resetledikten sonra tekrar yapmıyor. Format attım sorunum düzelmedi. Cihazımdan ses geliyor ancak fare dahil her şey kitlenip kalıyor. Sorunuma bir türlü cevap buladım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

---- Sistem özelliklerim ----
AMD Ryzen 5 2600.
ASUS Dual 580 o8C.
ASUS Prime A320M-F
XPG 8 GB 3000MHz RAM.
İşlemci kaynaklı olduğuna emin misiniz?
Ben neyle kaynaklı pek anlayamadım ama ekran kartı olabilir mi?
Driver sorunu gibisinden

Ne zaman böyle bir konu olsa, rx 580 oluyor sistemlerde. Bende de oluyor arada bir, reset atmak zorunda kalıyorum. Ekran kararıyor, duran ekran kartının fanları dönmeye başlıyor.

Bu konu yardımcı olabilir, ekran kartı dirver sürümünü değiştirip deneyin

Ne zaman böyle bir konu olsa, rx 580 oluyor sistemlerde. Bende de oluyor arada bir, reset atmak zorunda kalıyorum. Ekran kararıyor, duran ekran kartının fanları dönmeye başlıyor.
Bahsettiğiniz gibi bir sorun yok. Ekran kararma olmuyor, ekran kartımın fanlarında garip bir sorun fark etmedim.
Bu konu yardımcı olabilir, ekran kartı dirver sürümünü değiştirip deneyin
Bakacağım teşekkür ederim :)

Fanlarda sorun değil zaten, bilgisayar benim de kitleniyor ekran kararıyor, reset atmak zorunda kalıyorum. Sizde donduğunda bir süre sonra ekran kapanıyor mu diyordum ki kapanmıyor demişsiniz zaten, pardon.

Bahsettiğiniz gibi bir sorun yok. Ekran kararma olmuyor, ekran kartımın fanlarında garip bir sorun fark etmedim.

Bakacağım teşekkür ederim :)
Rica ederim.
Driveri kaldırırken açıklamadaki gibi yapmanız gerekiyor, kolay gelsin

Geri
Yukarı