Ryzen 5 2600 sistemde darboğaz drop sorunu yaşatır mı?

kaaoiccx

Attopat
Daha fazla  
Şu an Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Valorant- CS2 tarzı işlemciye yüklenen oyunlar oynuyorum. Ekran kartını RX 6650XT-RX 6700 gibi kartlara yükseltirsem drop yaşar mıyım yoksa yine akıcı bir şekilde şu anda aldığım FPS'yi verir mi?

Şu an Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Valorant- CS2 tarzı işlemciye yüklenen oyunlar oynuyorum. Ekran kartını RX 6650XT-RX 6700 gibi kartlara yükseltirsem drop yaşar mıyım yoksa yine akıcı bir şekilde şu anda aldığım FPS'yi verir mi?

Hocam sana şöyle diyeyim, i5 3470 ve RX580 kullanıyorum güzel bir darboğaz var, ama V-Sync'ı açınca oyun akıcı oluyor o darboğazı ben hissetmiyorum. Bu arada bundan önce R7 240 kullanıyordum ve Valorant da FPS değerlerim 60-70 arasındaydı, ama şu an RX580 ile 160-200 arasında yani FPS yükselmesi olacaktır, oyun grafiklerini de en yükseğe çekip V-Sync'yi açarsan oyun akıcı olur diye düşünüyorum.

Drop yaşamazsın, şu anda aldığın FPS'i alırsın.

Sadece ekran kartı tam performans çalışmaz, haliyle grafik olmayan oyunları oynuyorsun.
Sürekli bu tarz oyunlar oynuyorsan daha güçlü ekran kartı almanın pek manası yoktur.

V-Sync fps'yi ekran tazeleme hızına göre ayarlıyordu değil mi?
Evet.

Sadece ekran kartı tam performans çalışmaz, haliyle grafik olmayan oyunları oynuyorsun.

Evet.

Nasıl yani? Hocam ben şu an i5 3470 ve RX580'i kullanıyorum ve ekran kartım tam performansında çalışmıyor mu? Bu konuları pek bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim

Evet.
Ben yaklaşık 2 hafta önce falan arc a750 aldım. Darboğaz yaptığını biliyorum fakat valorant'a girdiğimde oyun oynanmayacak derece drop yiyordu. Bu o kart ile alakalıdır dimi ?

Nasıl yani? Hocam ben şu an i5 3470 ve RX580'i kullanıyorum ve ekran kartım tam performansında çalışmıyor mu? Bu konuları pek bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim
işlemcin ekran kartını tam besleyemediği için darboğaz yapıyor. Yani ekran kartı kendi performansını limitliyor. O performansta oynuyorsun yani. İşlemciyi yükseltirsen fps artar yani.

Oyunda ekran kartı kullanımın yüzde 90 altında ise tam performans çalışmıyordur.
Hangi oyunları hangi grafiklerde oynadığında göre değişir.

Ben yaklaşık 2 hafta önce falan Arc A750 aldım. Darboğaz yaptığını biliyorum fakat Valorant'a girdiğimde oyun oynanmayacak derece drop yiyordu. Bu o kart ile alakalıdır değil mi?

Hocam aynısı arkadaşımda vardı V-Sync'yi açınca düzelir bu sorun

Ben yaklaşık 2 hafta önce falan Arc A750 aldım. Darboğaz yaptığını biliyorum fakat Valorant'a girdiğimde oyun oynanmayacak derece drop yiyordu. Bu o kart ile alakalıdır değil mi?

İşlemcin ekran kartını tam besleyemediği için darboğaz yapıyor. Yani ekran kartı kendi performansını limitliyor. O performansta oynuyorsun yani. İşlemciyi yükseltirsen FPS artar yani.

Haa anladım teşekkürler

Oyunda ekran kartı kullanımın yüzde 90 altında ise tam performans çalışmıyordur.
Hangi oyunları hangi grafiklerde oynadığında göre değişir.
Hepsini full grafiklerde oynamaya özen gösteriyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı