Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Darboğaz yapar mı?

ahmetg20

Centipat
Kolay gelsin öncelikle bilgisayarı yeni topladım bilgisayarımdan işlemci fanından ses alıyorum.
GTA 5 oyununda yüksek ayarlarda oynuyorum oyun içinde takılmalar yaşıyorum neden oluyor yardım eder misniz
PUBG oyunun da da takılmalar yaşıyorım çok düşük ayarlarda oynuyorum mesala yanıma bir adm gelince oyunda kasamalar oluyor ve ping yükseliyor bir çatışmaya giriyorum oyun donuyor oynan mayacak duruma geliyor yardım ederseniz sevinirim.

AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz işlemci.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
Cooler Master MB501L 600W Carbon USB 3.0 mid Tower kasa.
MSI A320M-A Pro 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 HDMI DVI mATX anakart.
G.Skill 8 GB Ripjaws v kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk.

Dosya Ekleri

• de6d27d8-225e-44f6-b77c-f32502289bd8.jpg
    de6d27d8-225e-44f6-b77c-f32502289bd8.jpg
    332,1 KB · Görüntüleme: 82
Sorun PUBG kaynaklı. Oyunu oynayan her üç kişiden ikisi aynı problemleri yaşıyor.

Aşağıdaki videoda uygulanan yöntem bazen işe yarayabiliyor isterseniz deneyin. Anlık takılmaları çözebilir. Bunun dışında internete kablo ile bağlanın gecikme sorunlarını en aza indirmek için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Son düzenleme:
Sorun PUBG kaynaklı. Oyunu oynayan her üç kişiden ikisi aynı problemleri yaşıyor.

Aşağıdaki videoda uygulanan yöntem bazen işe yarayabiliyor isterseniz deneyin. Anlık takılmaları çözebilir. Bunun dışında internete kablo ile bağlanın gecikme sorunlarını en aza indirmek için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Evet PUBG optimize özürlü ama sorunun ana kaynağı 8 GB RAM olması ve harddiskin olması. Aynısını bende yaşadım PUBG, Battlefield, Metro Exodus vb oyunlarda da yaşadım. Bu oyunların bazıları optimize sorunlu olsa da 16 GB ve SSD alınca sorun düzeldi.
Yarın 8 GB daha RAM sipariş edicem oyunlarda gene takılmalar olurmu.

Sorun bir nebze çözülür fakat o bilgisayarda harddiskin kullanılması bence çok yanlış.

Evet PUBG optimize özürlü ama sorunun ana kaynağı 8 GB RAM olması ve harddiskin olması. Aynısını bende yaşadım PUBG, Battlefield, Metro Exodus vb oyunlarda da yaşadım. Bu oyunların bazıları optimize sorunlu olsa da 16 GB ve SSD alınca sorun düzeldi.

Sorun bir nebze çözülür fakat o bilgisayarda harddiskin kullanılması bence çok yanlış.
ssd aldıgımda içine sadece windows yükleyecem sadece dimi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı