Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Sistem Toplama

BlackBurn81

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi sistem toplamak istiyorum fakat toplamadan önce sizlerden de fikir almak istedim. İlk önce toplamak istediğim sistemi yazayım:

Kasa: Sharkoon TG5 ATX Beyaz USB3.0 4XLed Fan Kasa Fiyatı
Anakart: MSI B350 PC MATE Amd B350 3200+ (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı
Ekran kartı: ASUS TUF GeForce GTX1660 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
RAM: Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB2/8 Fiyatı (2 adet)
PSU: Corsair Builder Series VS550 550W PSU CP-9020171-EU Fiyatı

Depolama olarak elimde 1 TB Samsung SSD ve 1 TB Seagate HDD var o yüzden almıyorum. Bilgisayarı oyun için topluyorum. Genelde Forza Horizon 4, Battlefield serisi, GTA 5 vs. oynuyorum. Monitörüm 1080p. Yazdığım oyunları yüksek ayarlarda oynamak istiyorum. İnternetten işlemci+ekran kartının performanslarına baktım belirttiğim oyunları gayet akıcı oynayanlar var. Eğer belirttiğim işlemci ve ekran kartını kullananlar varsa onlarında yorumlarını bekliyorum, performanslarından memnun musunuz? Bir de işlemcinin içindeki stok fan yeterli midir? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksiklerinizi söylüyorum:
1- Anakart B350 yerine B450 alınmalı.
2- RAM 2400Mhz yerine 3000Mhz alınmalı: Corsair Vengeance Lpx 8gb 3000mhz Ddr4 Ram Cmk8gx4m1d3000c16 - n11.com (Bundan 2 adet)
3- Bu yanlış sayılmaz ama yapabilirseniz daha iyi olur: İşlemciyi R5 3600 almak, tek çekirdek performansı çok daha iyi. 400-500 TL daha vermem derseniz R5 2600 de çok iyi bir işlemci. Bunlar dışında gayet iyi sistem.

2- RAM 2400Mhz yerine 3000Mhz alınmalı: Corsair Vengeance Lpx 8gb 3000mhz Ddr4 Ram Cmk8gx4m1d3000c16 - n11.com (Bundan 2 adet)
3- Bu yanlış sayılmaz ama yapabilirseniz daha iyi olur: İşlemciyi R5 3600 almak, tek çekirdek performansı çok daha iyi. 400-500 TL daha vermem derseniz R5 2600 de çok iyi bir işlemci. Bunlar dışında gayet iyi sistem.
1-Anakart olarak bunu alayım o zaman: Msi B450 Gaming Plus Am4 Anakart - Vatan Bilgisayar
2- Tamam söylediğiniz RAM'i alacağım.
3- Maalesef 3600 alamayacağım. Bu sistemi bile bütçemi zorlayarak alıyorum. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Bir kaç arkadaş daha yorum yaparsa ona göre sistemi sipariş edeceğim.

Merhabalar, forumda belirttiğiniz sistemin ASUS ana kartlı olan ve RAM'i 8 GB 3000 MHz 480 GB SSD ile kullanıyorum. Bilgisiyardan gayet memnunum, güncel oyunların hepsini istediğim ayarlarda oynayabiliyorum, fakat bir tavsiyem olacak güç kaynağını 600W olarak tercih edin 550W ' ın yetersiz olacağını düşünüyorum zira ben sistemi toplarken güç kaynağına dikkat etmemi söylemişlerdi, eğer bütçeniz yeterse bence 600W tercih edin.

GTX 1660 alacagına Sapphire RX590 al 1660'dan daha iyi performans testleri mevcut.
İnternetten alışveriş yapacağım derseniz size güvenilir birkaç site önerebilirim, ben de 2 aya internetten monitör dahil 10000TL civarında bir sistem toplayacağım.
2- RAM 2400MHZ yerine 3000MHZ alınmalı: Corsair Vengeance Lpx 8gb 3000mhz Ddr4 Ram Cmk8gx4m1d3000c16 - n11.com (Bundan 2 adet)
Ha bu arada eklemeyi unutmuşum 2 fanlı ekran kartlarından uzak durun, oyun oynarken bazen 90 dereceyi görüyor.

Merhabalar, forumda belirttiğiniz sistemin ASUS ana kartlı olan ve RAM'i 8 GB 3000 MHz 480 GB SSD ile kullanıyorum. Bilgisiyardan gayet memnunum, güncel oyunların hepsini istediğim ayarlarda oynayabiliyorum, fakat bir tavsiyem olacak güç kaynağını 600W olarak tercih edin 550W ' ın yetersiz olacağını düşünüyorum zira ben sistemi toplarken güç kaynağına dikkat etmemi söylemişlerdi, eğer bütçeniz yeterse bence 600W tercih edin.
Öneriniz için teşekkür ederim fakat yaptığım PSU hesaplamalarımda hiç biri 500w'a bile ulaşmıyor. Farklı farklı birçok siteden denedim fakat değerler hemen hemen aynı. 550w PSU'nun yeteceğini düşünüyorum.
GTX 1660 alacagına Sapphire RX590 al 1660'dan daha iyi performans testleri mevcut.
İnternetten alışveriş yapacağım derseniz size güvenilir birkaç site önerebilirim, ben de 2 aya internetten monitör dahil 10000TL civarında bir sistem toplayacağım.
AMD ekran kartı tercih etmiyorum, yine de teşekkür ederim öneriniz için.

Şu sisteme bakın derim. Oldukça çok sattı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını özelleştirerek Nvidia'yı seçebilirsin.

Öneriniz için teşekkür ederim fakat yaptığım PSU hesaplamalarımda hiç biri 500w'a bile ulaşmıyor. Farklı farklı birçok siteden denedim fakat değerler hemen hemen aynı. 550w PSU'nun yeteceğini düşünüyorum.

AMD ekran kartı tercih etmiyorum yinede teşekkür ederim öneriniz için.
Bütçenizi az zorlayabilirseniz 1660 Ti 3 fanlı güzel bir modeli var, 2100 TL civarı mutlaka bakın derim.

Bütçenizi az zorlayabilirseniz 1660 Ti 3 fanlı güzel bir modeli var, 2100 TL civarı mutlaka bakın derim.
Bahsettiğiniz model Asus ROG serisiyse bulabildiğim en ucuz 3 fanlı kart 2300 TL Vatan Bilgisayar'da. O kadar yukarıya çıkamayacağım.

AMD ekran kartı tercih etmiyorum yinede teşekkür ederim öneriniz için.
Genede tercihi size bırakıyorum fakat ülkemizin elektrik altyapısı düşünülünce bence bu önemli rami ilerde gene rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Sistemi alacaksanız benzer özellikleri kullanan biri olarak şiddetle tavsiye ederim. Oyunlara ilgili fps gibi şeyleri sormak istersen oynadığım oyunlar üzerinden her türlü yardımıcı olabilirim. Saygılar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı