Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 darboğaz yapar mı ?

Aynı işlemci ve ekran kartını kullanıyorum. Şuana kadar bir problem yaşamadım. Bir tek Sekiro oyunun da yaşar gibi oldum. Onda da aslında darboğaz söz konusu değildi. Oyun sabit 60 FPS olduğu için ekran kartının tamamını kullanmadı. Bende ekran kartının gücünden yararlanıp DSR ile 2K oynadım. Şunu not düşmek istiyorum. Eğer render ve yayın ile uğraşmıyorsanız i5 9400f tercih edebilirsiniz. Şuan en iyi ikili olarak onları görüyorum. Kardeşim de aynı sistemi topladık. Birimiz Ryzen 5 2600 birimiz i5 9400f kullanıyoruz. O benden biraz daha fazla FPS alıyor.
Kesinlikle doğru. Şimdi AMD`ciler gelip, "AMD daha iyi" falan yazacaklar sinir edecekler adamı :D
Dikkat etmemişim hocam pardon.
Şimdi ben 9400f mi alıcam yoksa Ryzen 5 2600 mü ? kararsız kaldım.
9400F daha fazla FPS veriyor. Yayın ve Render ile uğraşıyorsanız kesinlikle Ryzen. Ama ben oyunlarda yüksek FPS almak istiyorum falan derseniz, Intel.

Kesinlikle doğru. Şimdi AMD`ciler gelip, "AMD daha iyi" falan yazacaklar sinir edecekler adamı :D

9400F daha fazla FPS veriyor. Yayın ve Render ile uğraşıyorsanız kesinlikle Ryzen. Ama ben oyunlarda yüksek FPS almak istiyorum falan derseniz, Intel.
Herhangi bir darboğaz olmaz değil mi ?

RTX 2060 ve 2600x kullanıyorum. Darboğaz, fps düşüşü yok fakat sürekli stutter sorunu yaşıyorum. örneğin Witcher 3 oyununda. Tek yaşayan da ben değilim. Nvidia'nın forumunda çoğu kişi aynı sorundan şikayetçi. 1050Ti'ı takıyorum stutterlar ortadan kalkıyor. RTX 2060 alırken bir daha düşünün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benchmark videolarında ufak bir darboğaz gözüküyor ama aynı ikiliyi indirimle 3600 TL'ye almıştım, aşırı memnunum. Benchmark videolarında ise GPU kullanım yüzdesine bakın, %100 değilse darboğaz var demektir. Yani tam gücünü kullanamıyordur.

Fakat daha fazla FPS veriyor dediğiniz düşük çözünürlük. 4K gibi yüksek çözünürlüklüklerde aynılar gibi.

9400F de alabilirsiniz. İntel alırsanz biraz daha yüksek FPS alırsınız.
Ryzen alırsanız da çoklu çekirdek performansınız yüksek olur yani CPU kullanımınız düşük olur.
Gelecek için Ryzen de alabilirsiniz ancak eğer Render ve yayın gibi işlerle uğraşmayacaksanız Intel de olur.

Hocam 1080p'de oynayacağım oyunları.
Fakat daha fazla FPS veriyor dediğiniz düşük çözünürlük. 4K gibi yüksek çözünürlüklüklerde aynılar gibi.
Stutter dediğiniz ne hocam ?
RTX 2060 ve 2600x kullanıyorum. Darboğaz, fps düşüşü yok fakat sürekli stutter sorunu yaşıyorum. örneğin Witcher 3 oyununda. Tek yaşayan da ben değilim. Nvidia'nın forumunda çoğu kişi aynı sorundan şikayetçi. 1050Ti'ı takıyorum stutterlar ortadan kalkıyor. RTX 2060 alırken bir daha düşünün.

RTX 2060 yerine ne alabilir ki? Belki 2. el GTX 1080 olabilir temizse.

Geri
Yukarı