Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 düşük FPS sorunu

c0rbius

Hectopat
Yaklaşık bir ay önce topladığım PC şöyle:
  • - Gigabyte RTX 2060 OC
  • - AMD Ryzen 5 2600
  • - Kingston HyperX 8+8=16 GB RAM
  • - Gigabyte B450M S2H Anakart
  • - Adata SU630 240 GB SSD
  • - Gamebooster 600W 80+ PSU'lu kasa
  • - AOC G2460VQ6 Monitör.
Fakat bu sistemde dahi PUBG'de 90 FPS sınırlarında gezerken anlık 11, 28, 15, 30 FPS civarlarına düşüp tekrar eski haline geri dönüyor. Ama artık bu durum canımı sıkmaya başladı. 6K verip bu sonucu almak insanı cidden üzüyor. Sanırım bu sorun sadece PUBG'de olmuyordu. Sizce sorun nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem parçalarını tek tek test et eğer bir sorun çıkmazsa yazılımsal bir sorundur diye düşünüyorum. Driverlarını kontrol et güncel mi vs. en son çare temiz bir kurulum yapman ve windows orjinal değilse oem key alıp orjinal hale getirmen olabilir.

+110 120 FPS alırsın ayarların yüksek olduğunu var sayıyorum.
Daha yeni bir arkadaşıma RX 590 + r5 2600 lü sistem topladık +120 FPS alıyor ortalama.

Forumda buna benzer çok konu var biraz bakmanı öneririm çözüm fikirleri verilebilir.

FPS ye değil o esnada CPU ve gpu kullanıma bak derim eğer sistem de voltaj düşüklüğü varsa drop yersin bunları test et sıkıntı yoksa yazılımları kontrol et bence

Öncelikle SSD ve güç kaynağınızı kontrol edin. İkiside pek tavsiye edilmeyen parçalar. Ekran kartınızda çok ısınan bir model onuda test edin.

Sistem verilerine bakmak gerekiyor oyun sırasında paylaşabilir misin bizimle ? Bir de imkanın var ise farklı bir diskte denemeni öneririm.
Peki testleri yapıyorum
Sistem verilerine bakmak gerekiyor oyun sırasında paylaşabilir misin bizimle ? Bir de imkanın var ise farklı bir diskte denemeni öneririm.
Çoğunlukla 80 FPS civarlarında gezse de 60'larda dolaştığı da çok oluyor. Yeri geliyor drop 3 FPS'e kadar düşürüyor.

Dosya Ekleri

• PUBG 1.png
    PUBG 1.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 125
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı