Ryzen 5 2600 ve RX 580 sistemde oyunlar çöküyor

Valmera

Decapat
Arkadaşlar 1 aya yakın oldu, bir sistem topladım. Topladığımdan beri girdiğim her oyun (Fortnite, CS, PUBG, Rocket League, BF4, ETS 2) mutlaka ama mutlaka ya oyundan atıyor ya da çöküyor. Driverlar güncel, eminim kontrol ettiriyorum. Hatta PUBG'den hile kullanmadığım halde perma ban yedim, bununla alakalı olduğunu düşünüyorum.
BF4'den punkbuster hatası alıyorum, Fortnite crash veriyor. ETS 2 direkt kapanıyor. Diğer oyunlarda da buna benzer hatalarla karşılaşıyorum. Sebebi ne olabilir? Windows'la alakalı olduğunu düşünüyorum ben, yardımcı olabilir misiniz?

Sistem:
  • ASUS DUAL O.C RX580 4GB
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450 GAMING PLUS
  • GSKILL RIPJAWS V 3200MHZ DDR4 RAM
  • TOSHIBA 240GB 555 OKUMA/540 YAZMA SSD
  • TT VIEW 27 600W 80+ KASA
2018-12-07.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme Advanced System Care, Driver Booster ve SlimDrivers kurulmaz. Hepsini silin. Sürücülerinizi de elle silip sitelerinden geri yükleyin. Bunların dışında RAM temizleyici, FPS artırıcı programlar varsa onları da silin. Antivirüs yoksa bir virüs taraması da yapın.

Bu sisteme Advanced System Care, Driver Booster ve SlimDrivers kurulmaz. Hepsini silin. Sürücülerinizi de elle silip sitelerinden geri yükleyin. Bunların dışında RAM temizleyici, FPS artırıcı programlar varsa onları da silin. Antivirüs yoksa bir virüs taraması da yapın.
Bu programlar kurulu değilken de aynı sorunu yaşıyordum tamam sileyim ama bir şey değiştireceğini zannetmiyorum. Başka bir öneriniz var mı?

Bu programlar kurulu değilken de aynı sorunu yaşıyordum tamam sileyim ama bir şey değiştireceğini zannetmiyorum. Başka bir öneriniz var mı?

SteelSeries yazılımı yapabilir mi diye düşünüyorum ama... Bir program bütün oyunlarına müdahale ediyor. Format atıp oyunları yükleyip hangi programdan sonra hata vermeye başlıyor tek tek denerdim ben. Eğer yapamam diyorsan yüklediğin programları teker teker silerek hangisinden sonra oyun hata vermiyor öyle denersin.

Formattan sonra sadece driver kurup sonrada steamdan bir oyun indirip deneyin derim ben donanımsız değilde her zaman yükleyip gözünüze çarpmayan bir uygulamadan şüphelendim ben.
Windows'la ilgili bir sıkıntı olma ihtimali var mı? Çünkü ben sistemi topladığımda Vatan Bilgisayar'dan bir çalışan ücretsiz olarak Windows kurabileceğini söyledi uğraşmamam için. Kurulum yarıda kesildi diyebiliriz eve geldiğimde kendim ISO dosyası oluşturup kurmuştum SSD'im de 240GB olmasına rağmen 221 GB toplam gözüküyor. O yarım kalan Windows'dan dolayı olabilir mi? Eğer öyleyse nasıl o Windows'u kaldırıp sıfırdan temiz bir Windows kurabilirim?
SteelSeries yazılımı yapabilir mi diye düşünüyorum ama... Bir program bütün oyunlarına müdahale ediyor. Format atıp oyunları yükleyip hangi programdan sonra hata vermeye başlıyor tek tek denerdim ben. Eğer yapamam diyorsan yüklediğin programları teker teker silerek hangisinden sonra oyun hata vermiyor öyle denersin.
Eğer sorun SteelSeries yazılımında ise nasıl bir çözüm bulabilirim buna? Yazılım olmadan mı kullanayım aygıtları?

Windows'la ilgili bir sıkıntı olma ihtimali var mı? Çünkü ben sistemi topladığımda Vatan Bilgisayar'dan bir çalışan ücretsiz olarak Windows kurabileceğini söyledi uğraşmamam için. Kurulum yarıda kesildi diyebiliriz eve geldiğimde kendim ISO dosyası oluşturup kurmuştum SSD'im de 240GB olmasına rağmen 221 GB toplam gözüküyor. O yarım kalan Windows'dan dolayı olabilir mi? Eğer öyleyse nasıl o Windows'u kaldırıp sıfırdan temiz bir Windows kurabilirim?

Eğer sorun SteelSeries yazılımında ise nasıl bir çözüm bulabilirim buna? Yazılım olmadan mı kullanayım aygıtları?

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi buradan bakabilirsin format için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı