Ryzen 5 2600 ve RX580 Valorant performansı düşük

İşletim sistemi
Windows 10

İnnove

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 144 Hz bir monitöre sahibim ve Valorant oynarken FPS'im 144 altına düşüyor bazen 110 100 oluyor ve kasma hissi veriyor bu bana. Sistemimi aşağıya yazacağım. Sizce bu normal mi? 8 GB daha RAM eklesem düzelir mi çünkü 144 sabit oynasam bana yeterli. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

RX 580 8 GB.
Ryzen 5 2600.
8 GB 3000MHz RAM.
B450M anakart.

Aynı RAM den bir tane daha ekleyin, çift kanal performansı ciddi oranda etkileyecektir.

Bir de SSD var mı sistemde?

Görev yöneticisi performans kısmından bellek bölümüne gelip MHz hızını kontrol eder misiniz RAM'leriniz düşük hızda çalışıyor olabilir. Bazen yeni alınan bilgisayarlarda XMP açılmamış olabiliyor.

Aynı RAM'den bir tane daha ekleyin, çift kanal performansı ciddi oranda etkileyecektir.

Bir de SSD var mı sistemde?

Var 480 GB SSD ile kullanıyorum. RAM'i en kısa sürede almaya çalışacağım, çoğu kişi aynı fikirde arkadaşlarımdan.

Bileşenler ısınıyorsa olabilir. Hangi kasayı kullanıyorsun? İşlemci soğutucunu söylersen yardımcı olabiliriz.

Corsair Carbide Spec Delta kullanıyorum kasa olarak. İşlemcim stok fan.

Görev yöneticisi performans kısmından bellek bölümüne gelip MHz hızını kontrol eder misiniz RAM'leriniz düşük hızda çalışıyor olabilir. Bazen yeni alınan bilgisayarlarda XMP açılmamış olabiliyor.

Yok onu profile 1'e almıştım PC'yi aldığımda RAM'in frekansı düşükte çalışmıyor.

RAM alın. Yetmezse işlemciye biraz OC yapın. RAM takviyesi ile 144 üzeri FPS alacağına inanıyorum.
Tamamdır. Ram alıcam en kısa sürede. OC yapımı konusunda hiçbir bilgim yok. Ram aldıktan sonra düzelmez ise araştırıp, yapmayı denerim.Sağol.
Dostum bir tık arttırmayı deneyebilirsin zira şuan ekran kartını kullanmaya gerek duymuyor bile olabilir. 16 ram r5 2600 rx 590 ile ayarların hepsi en yüksekte 150-200 arası alıyorum. Dene bence
Bunu denedim. Fightlarda vs. daha çok kasmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı