Ryzen 5 2600 ve RX590 düşük FPS problemi

Siya

Kilopat
Aşağıdaki sisteme sahibim. Bu sistem sanıyorum ki yüksek grafikli oyunları High'da rahat, Ultra'da ise fena bir FPS almadan çalıştırabilir. Ancak 2015 yapımı The Witcher 3'te bile FPS problemi yaşıyorum. İyi FPS almak için doku kalitesini High'a düşürdüm, hairwork efektini 0'a indirdim. Buna rağmen 60 FPS alıyorum. Bence bu sistemin full ayarlarda minimum 75 FPS görmesi gerekirdi. İstediğim de 75 FPS zaten. Aynı şekilde çok yüksek bir sistem istemeyen FIFA 20'yi bile full ayarlarda 50 FPS ile oynuyorum. Son attığım formattan önce FIFA'da FPS sıkıntım yoktu. Artık onda da var. Ekran kartı sürücüm güncel. Başka öneriniz varsa bekliyorum.
  • AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
  • ASRock B450M-HDV R4.0 socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC)
  • ASRock Phantom Gaming X Radeon RX590 8G OC
  • Adata DDR4 3000MHz 8 GB RAM
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM
  • Adata SU630 480GB 520-450MB/s SSD

Aynı ekran kartın da witcher 3'te ultra da 60-75 arası fps alıyorum.Bence sizin güncel olmayan bileşenleriniz var.Anakart veya diğer bileşenlerinizin güncellemesini yapmadıysanız yapın.

Aşağıdaki sisteme sahibim. Bu sistem sanıyorum ki yüksek grafikli oyunları High'da rahat, Ultra'da ise fena bir FPS almadan çalıştırabilir. Ancak 2015 yapımı The Witcher 3'te bile FPS problemi yaşıyorum. İyi FPS almak için doku kalitesini High'a düşürdüm, hairwork efektini 0'a indirdim. Buna rağmen 60 FPS alıyorum. Bence bu sistemin full ayarlarda minimum 75 FPS görmesi gerekirdi. İstediğim de 75 FPS zaten. Aynı şekilde çok yüksek bir sistem istemeyen FIFA 20'yi bile full ayarlarda 50 FPS ile oynuyorum. Son attığım formattan önce FIFA'da FPS sıkıntım yoktu. Artık onda da var. Ekran kartı sürücüm güncel. Başka öneriniz varsa bekliyorum.
  • AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
  • ASRock B450M-HDV R4.0 socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC)
  • ASRock Phantom Gaming X Radeon RX590 8G OC
  • Adata DDR4 3000MHz 8 GB RAM
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM
  • Adata SU630 480GB 520-450MB/s SSD
Aynı şeyi eski bilgisayarımda yaşıyordum Rx540 vardı AC Unity 60 fps verirken meret çok dandik oyunlarda 20 fps veriyordu... Rx570 aldım kurtuldum bu sorundan çok saglam geldi. Çok soruşturdum bende bu problemi Radeon la bizzat konuştum telefonda adamların dediği 2 3 klasik çözüm var hiçbiri işe yaramıyor. Kendileride bilmiyor problemin ne oldugunu

SSD modeliniz eskiden kronik sorunlu olarak bilinirdi. Okuma/Yazma hızlarına bakın derim. Onun dışında BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

Aynı ekran kartın da witcher 3'te ultra da 60-75 arası fps alıyorum.Bence sizin güncel olmayan bileşenleriniz var.Anakart veya diğer bileşenlerinizin güncellemesini yapmadıysanız yapın.

Driver güncellemesini Windows Update'e bıraktım, elle yapmadım. Sosyalde öyle yapılması yeterli dendi hep, ben de öyle yaptım. Zaten ne yalan söyleyeyim bazı zor driverları kuramıyorum 😳 Driver Booster gibi programlarla kurabilirim anca. O da hiç önerilmediği için dokunmadım ona. Şu donanım kimliği ile driver kurmayı beceremedim maalesef.

SSD modeliniz eskiden kronik sorunlu olarak bilinirdi. Okuma/Yazma hızlarına bakın derim. Onun dışında BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

SSD'yi almadan önce çok araştırdım, 650 serisinde sıkıntı var, 630 olanda bir şikayet yok henüz. Sadece bi ara işlem sırasında elektrik gitti, doğal olarak biraz arıza gördü. Servise gönderince yenisini gönderdiler. 1 haftalık SSD diyebilirim.

Optional driver kurdunuz mu? Kurduysanız DDU ile driver i silip driverleri yeniden kurun ve bir daha optional driver kurmayın.

Optional driverları stabil olmayabilir diye pek tavsiye etmiyorlar. Recommended kurdum ben.

Resim de gösterdiğim yerde ki driverleri indirip kurdunuz mu ?Kurmadıysanız indirip kurun ve birdaha deneyin.Büyük ihtimalle performans iyileşecektir.Link aşağı da.
Screenshot_1.png

Arkadaşlar sorunum hala düzelmiş değil. Lütfen yardımcı olun. Bu sistemin The Witcher 3'te ne kadar yüksek ayarda olursa olsun 75 fps alması gerekmez mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı