Ryzen 5 2600 + RX580 FPS problemi

wekancy

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Aşağıda belirttiğim sisteme sahibim. Ve paylaştığım linkteki FPS'leri aldığımda oyun akıcılığını yitiriyor. FPS 80 altına düşünce ağır çekimde gibi oynuyorum oyunları. Yırtılma tarzı şeyler oluşuyor. Yani anlamadığım insanlar videolarda bu FPS'lerde çok rahat oynarken benim bu sorunu yaşamam neden? Sürücülerim güncel. Monitörüm FreeSync ve Display porttan bağlanıyorum.

Ryzen 5 2600
MSI Armor RX580 8GB
MSI B450M PRO M2
2X8GB 3000MHZ RAM
SAMSUNG 860EVO SSD
VIEWSONIC XG2401 144HZ FREESYNC MONITOR

Bahsettiğim link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma sıcaklıktan dolayı kaynaklanan GHZ düşüklükleri geldi oyun oynarken ekran kartınız ve işlemcinizin sıcaklığı ne durumda ?

MSI Afterburner ile oyun başında ve 20-30 dakika oynadıktan sonra değerleri paylaşır mısın?
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Aida64 HTML raporunu da oluşturun. Raporu Mediafire yükleyip bağlantısını paylaşın.

Aklıma sıcaklıktan dolayı kaynaklanan GHZ düşüklükleri geldi oyun oynarken ekran kartınız ve işlemcinizin sıcaklığı ne durumda ?

MSI Afterburner ile oyun başında ve 20-30 dakika oynadıktan sonra değerleri paylaşır mısın?
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Aida64 HTML raporunu da oluşturun. Raporu Mediafire yükleyip bağlantısını paylaşın.

CPU 63 derece, GPU 72 derece gösteriyor. CPU kullanımı %36, GPU kullanımı %99 - %100 oluyor.
Uploadfiles.io - Download Report.htm for free İstediğiniz link

Sea of Thieves oyunundan https://i.hizliresim.com/XMQk5o.png
Combata girmediğim halde böyle ve mouse hareketlerinde tearing tarzı bir şey oluşuyor. Aslında problemim bu. Belirli FPS altına düştüğümde mouse hareketlerim, karakter hareketlerim yavaşlıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı