Ryzen 5 2600 yüksek sıcaklık

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemim boştayken ekteki değerleri göstermekte. Bu değerler normal mi? Termal macunuda yaklaşık 1 saat önce değiştirdim ve tam ayarında sürdüm. Sistemim RTX 2060 32 GB 3000MHz RAM Ryzen5 2600. Kasam Cougar Turret 700W 80+ Gaming USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa bu. Önde 3 adet içeri üfleyen var yukarıda 2 arkada 1 egzoz fan bulunmakta. OCCT ile test yaptım tam yükte 5 dakika 93 derece sabit şekilde çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4,1 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
Dış ortam gayet serin aslında 50 derece yüksek. Yükte 93 olması ise çok yüksek. Fanınızın tam oturduğuna emin misiniz? Ayrıca yük altında dediğiniz oyun oynamak gibi işlemler yaparken mi yoksa OCCT ile testten mi bahsediyorsunuz ?

25 derecede oturman odada ki diğer eşyaların 25 derece olduğu anlamına gelmiyor. Şunu demek istiyorum yaz aylarında bu değerler normal. Soğutucu bilgilerinizi verebilir misiniz?

Stok soğutucu ile kullanıyorsanız normal.

Ayrıca yük altındaki sıcaklık değerlerini baz alın, boştakini değil.

OCCT gibi stres testi programları sistemi aşırı yüke soktuğundan normal gündelik kullanımda OCCT'deki sıcaklığı göremezsiniz.

Stok soğutucu kullanııyorsan ve işlemci voltaj değerleri stok ise normaldir.
Stok soğutucu yeterli gelmiyor ve voltaj değerleri yüksek oluyor onu düşürebilirsin.
Bir de BIOS üzerinden CPB ayarını kapatabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı