Ryzen 5 2600’e Ripjaws RAM olur mu?

Divisive

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ben MSI X470 Gaming plus anakarta Ryzen 5 1500X işlemci aldım ve ona uygun 16GB’lik RAM aldım. RAM’i alırken uyumluluk tablosuna bakıp da aldım. Şimdi işlemciyi Ryzen 5 2600 ile değiştirmek istiyorum. Yeni alacağım işlemci için MSI in uyumluluk tablosuna baktım ve aldığım RAM’i desteklemediğini gördüm. Bu sorunun altından kalkmanın bir yolu var mıdır ? RAM’i iade etmek istemiyorum. Ryzen 5 1500X’i destekleyen RAM’in 2600 ü desteklemesi gerekmez mi?

Aldığım RAM bu;
G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 3200MHz RAM
Stok Kodu:F4-3200C16D-16GVGB

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekleme olayı işlemcide değil anakartta olur, ayrıca o tablo sadece bunları çalıştırıyor demek değil, bunları denedik şu hızda çalıştı diye gösteriliyor, sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, en kötü ihtimal 2133 mhz hızında çalıştırır sonradan gelen bios update i ile hız sorunu da çözülür.

Destekleme olayı işlemcide değil anakartta olur, ayrıca o tablo sadece bunları çalıştırıyor demek değil, bunları denedik şu hızda çalıştı diye gösteriliyor, sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, en kötü ihtimal 2133 mhz hızında çalıştırır sonradan gelen bios update i ile hız sorunu da çözülür.
Yalnış bilmiyor isem işlemcinin de desteklesiği MHz oranı önemlidir.

Merhaba, ben MSI X470 Gaming plus anakarta Ryzen 5 1500X işlemci aldım ve ona uygun 16GB’lik RAM aldım. RAM’i alırken uyumluluk tablosuna bakıp da aldım. Şimdi işlemciyi Ryzen 5 2600 ile değiştirmek istiyorum. Yeni alacağım işlemci için MSI in uyumluluk tablosuna baktım ve aldığım RAM’i desteklemediğini gördüm. Bu sorunun altından kalkmanın bir yolu var mıdır ? RAM’i iade etmek istemiyorum. Ryzen 5 1500X’i destekleyen RAM’in 2600 ü desteklemesi gerekmez mi?

Aldığım RAM bu;
G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 3200MHz RAM
Stok Kodu:F4-3200C16D-16GVGB
Takır takır çalışır sıkıntı olmaz.

çok teşekkür ederim. r5 2600 ü bugün 1075 tl ye aldım. Diğerini iade edeceğim. bir sorum daha olacak bunun için ayrı bir konu açmak istemedim.
Darboğaz, işlemcinin düşük ekran kartının yüksek seviye olması mı demek? Yüksek işlemci düşük ekran kartını kolayca besleyeceği için darboğaz olmaz diye düşünüyorum.. yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.. ama üstadlara sormak isterim.
Ekran kartım hd6570 darboğaz yapar mı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı