Ryzen 5 2600X aşırı ısınıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600X/Msi Mech 5500XT 8GB OC/Asus B450 Mk-2/Ballistix Sport Lt 16 GB Tek Slot/Biostar M700 256 Gb/Seagate Barracuda 1 TB/Darkflash Aquarius + Aigo 650W 80+ Bronze
İlk aldığım zamanlar stabildi fakat 7 ay geçtikten sonra işlemcim 80 dereceyi geçmeye başladı. 97 derece oldu (NFS paybackte) şu an ise 3-4 derecelik bir artış var. İleride sıkıntı çıkarır mı? Olmasının nedenleri nelerdir? Bunun dışında voltaj değerleri çok dengesiz.

Son düzenleme:
İlk aldığım zamanlar stabildi fakat 7 ay geçtikten sonra işlemcim 80 dereceyi geçmeye başladı. 97 derece oldu (NFS paybackte) şu an ise 3-4 derecelik bir artış var. İleride sıkıntı çıkarır mı? Olmasının nedenleri nelerdir?

Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. Çıkması bu işlemcide normal gibi gözüküyor. En iyi çözümü güzel bir hava soğutma ile iyi bir termal macun. Ve ya da biraz FPS'den feragat ederek GHz'yi sabitlemek.
Ben açmıştım konuyu burayı da inceleyebilirsin

İlk aldığım zamanlar stabildi fakat 7 ay geçtikten sonra işlemcim 80 dereceyi geçmeye başladı. 97 derece oldu (NFS paybackte) şu an ise 3-4 derecelik bir artış var. İleride sıkıntı çıkarır mı? Olmasının nedenleri nelerdir? Bunun dışında voltaj değerleri çok dengesiz.
Normal mi değil işlemci 100 derecelerde olmaz ki.

Benimde çıkıyordu 70 80 derecelere oyunlarda kule tipi soğutucu ve 10 tane fan taktım kasaya şimdi en çok oyunlarda koca gün 60 70 arası normalde şuan 37 derece.

Sanırım Wraith spire ile olmayacak her şey için teşekkürler.

Geri
Yukarı