Ryzen 5 3500X vs Ryzen 5 2600

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ben de yavaş yavaş bilgisayar toplamayla ilgili konuları açmaya başlayacağım. Bir sorum olacaktı. Benim bildiğim, Ryzen 5 3500X; Ryzen 5 2600'den daha güçlü bir işlemci. Ancak 3500X'ın 6/6 olması, 2600'ün 6/12 olması kafamı karıştırdı. Örneğin yayın açarsam 2600'de daha mı iyi performans alırım? Veya arkada çok fazla uygulama açarsam yine aynı şekilde 2600'den, 3500X'e göre daha mı fazla performans alırım?

Son olarak X ibaresi ne anlama geliyor?

Merhabalar, ben de yavaş yavaş bilgisayar toplamayla ilgili konuları açmaya başlayacağım. Bir sorum olacaktı. Benim bildiğim, Ryzen 5 3500X; Ryzen 5 2600'den daha güçlü bir işlemci. Ancak 3500X'ın 6/6 olması, 2600'ün 6/12 olması kafamı karıştırdı. Örneğin yayın açarsam 2600'de daha mı iyi performans alırım? Veya arkada çok fazla uygulama açarsam yine aynı şekilde 2600'den, 3500X'e göre daha mı fazla performans alırım?

Son olarak X ibaresi ne anlama geliyor?

3500X daha iyi bir seçimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelen bilgilere göre sonunda X takısı olan Ryzen işlemciler XFR yani Extended Frequency Range özelliğine sahip olacak. AMD’nin SenseMI adını verdiği yeni teknolojilerden biri olan XFR sayesinde işlemci, sistemde güçlü bir soğutucu algıladığı zaman otomatik olarak kendi boost frekansının yukarılarına dinamik olarak çıkabiliyor. Kullanıcının müdehalesi olmadan işlemci kendisini OC yapıyor diyebiliriz basitçe. (AMD Ryzen İşlemcilerdeki ''X'' Takısının Anlamı Belli Oldu | Dijitaller)

Yeni konular

Geri
Yukarı