Ryzen 5 3600 4.2 GHz Prime95 testi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200803_103810.jpg
    Screenshot_20200803_103810.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 35
Evet, 11 faz ve 2 fazlalığı ile başarısızlığı eline almış firma. Attığım tablo dünyaca kabul görmüş. Sizin kullanmanız iyi oldugu anlamına gelmez ki, zaten VRM yonunden başarısız bir firma. X570 ve B550 ile düzeltti.

Son düzenleme:
Bu arada arkadaşlar kasamı değiştirince stok fan ile oyunlarda maksimum 65 dereceyi gördüm. 4.250GHz için 1.375V verdim ve beni tatmin ediyor açıkçası, soğutucu alma gereksinimim de bu sayede kalmadı.
Ha bu arada Gaming X ile kapıştırılması doğru değil, ASRock ondan daha kaliteli. 11 faz olması tek başına hiçbir ifade etmiyor, fiyatına göre hala B450M Pro4 rakipsiz.

@Lemi Galip eklemek isterim ASRock yapı bakımdan gayet iyi ama uygun fiyatlı olduğu için kontrolcü eksileri var. LLC gibi bazı önemli ayarlar yok maalesef.

İyi bir hava akışı olan kasa içerisinde Pro4 ile 3900X kullanılabilir o bakımdan gayet iyi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2600 ve 2700 testleri ortada olan bir firma.
Screenshot_20200803-105244_YouTube.jpg
Screenshot_20200803-105218_YouTube.jpg
Screenshot_20200803-105205_YouTube.jpg
Screenshot_20200803-105147_YouTube.jpg

@Lemi Galip eklemek isterim ASRock yapı bakımdan gayet iyi ama uygun fiyatlı olduğu için kontrolcü eksileri var. LLC gibi bazı önemli ayarlar yok maalesef.

İyi bir hava akışı olan kasa içerisinde Pro4 ile 3900X kullanılabilir o bakımdan gayet iyi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ASRock ülkemizde tanınmadığı için kötü sanılıyor ama ne yapacaksın.

ASrock ülkemizde tanınmadığı için kötü sanılıyor ama ne yapacaksın.
Dark öveceklerine bu kartları sponsor ile tanıtsalar ne güzel olur diyeceğim ama geçen PC Hocası Galax ekran kartı incelemiş eskisi gibi başkalarına sponsor oluyorlar sanırım belki ileride B550 görürüz tabi Eylül öncesi gelmezmiş.

Attığım test videosuna bakın anakart B350 ile VRM yapısı olarak B450 ile aynı. Zaten B450 Pro4, B350 Pro4 modelinin makyajlanmış hali gibi bir şey.

Dediğim kontrolcü olayı olmasa çok rahat Tomahawk gibi anakartlar ile rekabet eder.

Benim şu an söylediğim de işlemci sıcaklığı değil.
Tamam.
Dark öveceklerine bu kartları sponsor ile tanıtsalar ne güzel olur diyeceğim ama geçen PC Hocası Galax ekran kartı incelemiş eskisi gibi başkalarına sponsor oluyorlar sanırım belki ileride B550 görürüz tabi Eylül öncesi gelmezmiş.

Attığım test videosuna bakın anakart B350 ile VRM yapısı olarak B450 ile aynı. Zaten B450 Pro4, B350 Pro4 modelinin makyajlanmış hali gibi bir şey.

Dediğim kontrolcü olayı olmasa çok rahat Tomahawk gibi anakartlar ile rekabet eder.
Zamanında hep izledim ama ülke kaliplastigi icin yapacak bir şey yok. Galax icin ise HOF modelini çok bekledim ama gelmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı