Ryzen 5 3600 4.3 GHz Cinebench testi

yigitArabacii

Centipat
Elimde bulunan Ryzen 5 3600 1.250 v ile 4.3 GHz çıkabildim. Ve 15 dakikalık AIDA64 testinde 79 derecenin üstüne çıkmadı. Sizce Cinebench sonucu nasıl ?(Stok soğutucu ile kullanıyorum)

Dosya Ekleri

• 4.3 ghz.png
    4.3 ghz.png
    513,8 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
8/16 çekirdekli Ryzen 1700x'in önüne 6/12'lik bir işlemciyle geçmişsin. Bence gayet başarılı. Sıcaklık ise stock soğutucuya göre oldukça makul. Stok işlemci ve soğutucuyla daha yüksek değerlere ulaşanlar var.

Ben stress testlerine güvenemiyorum. Ben de birkaç denemem oldu stress testinde sorun çıkmamasına rağmen oyunlarda arada bir crash ya da mavi ekran sorunuyla karşılaştım. Oyunlarda deneme şansınız oldu mu? FPS artışı gözlemlediniz mi?

Çok güzel değerler ve kullandığınız voltaj şaşırtıcı derecede az. Prime95 de denediniz mi AVX kapalı şekilde?
Prime95 denemedim.Yarin deneyeceğim.
Ben stress testlerine güvenemiyorum. Ben de birkaç denemem oldu stress testinde sorun çıkmamasına rağmen oyunlarda arada bir crash ya da mavi ekran sorunuyla karşılaştım. Oyunlarda deneme şansınız oldu mu? FPS artışı gözlemlediniz mi?
Cs de denedim mavi ekran veya başka bir sorunla karşılaşmadım fakat fps 300 e sabitledigim icin suanlik bir fps artisi gözlemyemedim.zamanim olmadığı için fazla oyun test edemedim.Yarin detaylica bir test yapacağım ve size yarin sonuçları söyleceğim.

Takipte kalayım ben de. Az voltaj ile yüksek hız alabildiğim için sanırım benim işlemcinin silikonu da iyi. Sadece sınırlarını zorlamadım şimdilik ama sizinkini merak ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı