Ryzen 5 3600 85-86 derece çalışıyor

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.

Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. Oyunlarda 10 dakika sonra 83-84-85-86 dereceleri görüyor. Stok fan mevcut.

İşlemci ve diğer bileşenlere sıcaklık zarar verir mi? Ne gibi sorunlar olur?

CBP düşümü yapmayı düşünüyorum ama 4.0 GHz'den 3.6 GHz düşünüyor. Oyunlarda performans düşüşü olur mu ciddi oranda? Onu bilmiyorum ve yapmaya çekiniyorum şahsen.

Kasaya egzoz fan takviyesi yapıldığında düşüş olur mu?

Sistem özellikleri:

Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
RTX 2070S.
Corsair LPX CL 16 2x8 16 GB DDR4 3200 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar.

Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. Oyunlarda 10 dakika sonra 83-84-85-86 dereceleri görüyor. Stok fan mevcut.

İşlemci ve diğer bileşenlere sıcaklık zarar verir mi? Ne gibi sorunlar olur?

CBP düşümü yapmayı düşünüyorum ama 4.0 GHz'den 3.6 GHz düşünüyor. Oyunlarda performans düşüşü olur mu ciddi oranda? Onu bilmiyorum ve yapmaya çekiniyorum şahsen.

Kasaya egzoz fan takviyesi yapıldığında düşüş olur mu?

Sistem özellikleri:

Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
RTX 2070S.
Corsair LPX CL 16 2x8 16 GB DDR4 3200 MHz

Benim 10100F'de 90'a çıkıyor nedense.

İşlemcinin macunu nu yeniledin mi? Kasaya egzoz fanı al bir de şunu al.
Snowman - X6 Cpu Fan - Mavi Işlemci Fanı | Trendyol
mATX anakart kullanıyor o nasıl sığsın? Bundan alması gerek.

Zaten bu canavar cayır cayır yanan bir işlemci. Stok fan varmiş zaten endişelenmenize gerek yok. Olağan düzeyden biraz yüksek sıcaklık. CPB'yi kapatın, 5-6 FPS için yüksek sıcaklık sıkıntısı çekmek pek mantıklı olmaz. Kapattığınızda hâlâ 80 ve üzeri bir sıcaklık değeri alırsanız, iyi bir hava soğutucu tavsiye ederim. Sıcaklıkta büyük bir düşüş sağlar.

Kasa modeliniz nedir?

CBP kapatırsan oyundan oyuna değişmekle beraber %10-15 bir kayıp oluyor ama bu farkı işlemci ağırlıklı oyunlarda hissedersin. Ultra oynarsan belki hissetmezsin bile.

Ben stok soğutucuyla kullanıyorum Prime 95 torture Small TTS testinde 15 dakika sonunda 71 derece gördüm. CBP kapalıyken 57 gördüm. Kasanın hava akışı iyiyse stok soğutucu yeterli oluyor.

Kasa modeliniz nedir?

CBP kapatırsan oyundan oyuna değişmekle beraber %10-15 bir kayıp oluyor ama bu farkı işlemci ağırlıklı oyunlarda hissedersin. Ultra oynarsan belki hissetmezsin bile.

Ben stok soğutucuyla kullanıyorum Prime 95 torture small TTS testinde 15 dakika sonunda 71 derece gördüm. CBP kapalıyken 57 gördüm. Kasanın hava akışı iyiyse stok soğutucu yeterli oluyor.

Kasanın hava akışında sorun var bende onu fark ediyorum zaten O.C yapmadığım için 120M sıvı soğutma aldım yeterli olur indirimli uygun fiyata. Büyük ihtimal sorunumu çözücek. 1 tane P12 Artics fan aldım egzoz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı