Ryzen 5 3600 oyunlarda 75-85 derece

EmircanD

Hectopat
Herkese merhaba, bir sistem almıştım 3 hafta oldu sanırım. Elimde Ryzen 5 3600 ve anakart olarak Gigabyte B450 S2H var. Oyunlarda hep 75, 85 arası alıyorum, bazen 85 üstüne çıkıp iniyor. İslemcinin fanını kullanıyorum. Yani bir performans kaybı yaşıyor muyum sizce? Ne yapmalıyım, yardımlarınızı bekliyorum. Pek bilmediğim için biraz yardımcı olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, bir sistem almıştım 3 hafta oldu sanırım. Elimde Ryzen 5 3600 ve anakart olarak Gigabyte B450 S2H var. Oyunlarda hep 75, 85 arası alıyorum, bazen 85 üstüne çıkıp iniyor. İslemcinin fanını kullanıyorum. Yani bir performans kaybı yaşıyor muyum sizce? Ne yapmalıyım, yardımlarınızı bekliyorum. Pek bilmediğim için biraz yardımcı olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kendim R53600X modelini kullanıyorum bende bu değerleri görüyordum bir sıvı soğutma aldım Max 70 dererce gördüm ama oyundan oyuna değişir fakat benim sivi soğutma radyatörüm. Leş gibi olduğu için böyle ilk aldigimda 55 geçmiyordu.

En son Dying Light da gördüm.

Cbp kapatsam performans kaybı yaşar mıyım hocam?
Bir de bu voltaj düşürme muhabbeti var, yapmak zararlı mı?

En fazla 5 FPS kaybedersinix cbp kapatırsanız ve Dying Light yüksek sistem isteyen bir oyun lakin işlemci için 85 dereceye kadar normal denilir 85 dereceyide aştığını söylüyorsunuz zarar görme ihtimali var buradan net konuşma ihtimalim yok.

Undervolt yapmanızın sisteminize bir zararı olmaz doğru yaptıktan sonra sizin için olumlu bir durum olur.

Arkadaş tam bu işlerden anlamıyor gibii o yüzden kendi yapması işlemciye zarar verebilir.
Bir ara 86'yi gördü sonra 85 80 arasında gidip geldi hocam.

Dediğim gibi sıvı soğutma alacak durumunuz yoksa cbp kapatmanızı öneririm ısı konusunda net bir bilgi veremeyiz zarar görüp görmediğini.

Arkadaş tam bu işlerden anlamıyor gibii o yüzden kendi yapması işlemciye zarar verebilir.
Bu işler deneme yanılma ile yapılacak işler zarar verebileceği bir durum olacağını sanmıyorum çünkü fazla voltaj vermeyecek. En kötü ayarı geri alır. İnternette ise bir çok undervolt rehberi mevcut. Yapılmayacak bir şey değil.

Geri
Yukarı