Ryzen 5 3600 CPU ısınma problemi

exsell

Decapat
Herkese merhabalar.

Yaklaşık 1 ay önce Ryzen 5 3600 işlemcili bir sistem topladım. Kendi stok fanını kullanıyorum. Performans olarak hiçbir sıkıntı yok. Tek sıkıntı Warzone oyununu oynarken işlemcimin sıcaklığı 90-95'lere kadar dayanıyor olması. Hatta 2 gün önce bilgisayar 2 kere kendini kapattı çok ısınmadan dolayı.

Kasam bu: POWER BOOST VK-G2052S RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Kasama sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa çok kaliteli değil ve hava akışı da çok iyi değil ancak kasa'nın hava akışı kötü olsa bile 90 derece üstüne çıkması normal değil. Diğer bileşenleri de yazar mısınız?

Kasa çok kaliteli değil ve hava akışı da çok iyi değil ancak kasa'nın hava akışı kötü olsa bile 90 derece üstüne çıkması normal değil. Diğer bileşenleri de yazar mısınız?
Kasanın tüm bileşenleri

Gyazo Bunlar

ön camı söküp kullanmaya başladım bende zaten. Kapanma olmadı çıkardıktan sonra ama yine 80 ve üstünde seyrediyor warzone oyununda diğer oyunlarda daha sakin

Ryzen5 3600 için stok soğutucu çok yetersiz kalıyor. CPB özelliğini kapatmam diyorsanız siz önerim iyi bir soğutucu almanız. Hatta direkt tavsiyem : Noctua NH-U12S SE-AM4. Biraz tuzlu ancak sonucuna değecektir.

Kasanın üzerinde fotoğraftaki gibi fanlar var mı?

4 adet fan ile geldi kasa resimdeki fanlar doğru
Ryzen5 3600 için stok soğutucu çok yetersiz kalıyor. CPB özelliğini kapatmam diyorsanız siz önerim iyi bir soğutucu almanız. Hatta direkt tavsiyem : Noctua NH-U12S SE-AM4. Biraz tuzlu ancak sonucuna değecektir.

şimdi soğutucuyu kontrol ettim illaha sıvı soğutucu olmak zorunda değil zaten fiyatı 600 lira civarında. Sorunu çözeceğine inanıyorsanız alabilirim.
Kasanızın on camini sökün kullanın. Kasa hava akışı yönünden kötü, sıvı soğutma da bir yere kadar etki eder anlayacağınız. Başka bir seçeneğiniz, BIOS üzerinden 'Core Performance Boost' özelliğini kapatın.
şuan evde olmadığım için bios ayarını yapamıyorum ama gittiğimde dediğinizi yapıp dönüş yapıcam

şimdi soğutucuyu kontrol ettim illaha sıvı soğutucu olmak zorunda değil zaten fiyatı 600 lira civarında. Sorunu çözeceğine inanıyorsanız alabilirim.

şuan evde olmadığım için bios ayarını yapamıyorum ama gittiğimde dediğinizi yapıp dönüş yapıcam
Size tavsiyem sıvı soğutma değilde direkt olarak yeni bir kasa satın almanız.

Bu soğutucuyu kullanıp inanılmaz iyi değerler alan sayısız insan var. Kendim de aynı şekilde denemiştim. Kasanızın bir tarafını açıp bu soğutucuyla kullanırsanız sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı