Ryzen 5 3600 CPU sıcaklıkları çok yükseliyor

ShadowaiN

Centipat
Merhabalar,

2 Gün önce AMD R5 3600-DUAL RTX2060 EVO 6GB-PRIME B450M-K-OCZ 500GB NVME-CRUCIAL 16GB RAM - Vatan Bilgisayar linkte ki bilgisayarı satın aldım. Bugün CS GO oynarken bir anda görüntüm gitti, bilgisara res attım görüntü geldi ve tekrar oynamaya çalıştığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Sonrasında AIDA64 programı ile stres testine soktum ve işlemcim 86 dereceye CPU fan ise 2003 RPM'e çıktı, GPU ise Max. 68 dereceye çıktı, sistem boşta iken CPU 50 derecede stabil çalışıyor. Görüntü kapanması bu sıcaklık yüksekliğiyle alakalı mıdır, yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Not: Tüm Driver'larım güncel durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güç seçeneklerinden yüksek performans seçili ise dengeliye ayarlayın. Core Boost kapatın sorununuz büyük ölçüde çözülecektir. En kesin çözüm iyi bir kule soğutucu veya sıvı soğutma almak.

İnternette araştırdım, BIOS'ta kendimde aradım ama bulamadım kapatmayı. Nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz?
Attığım linkteki konuda resimli anlatılmış uygulayabilirsiniz. Aynı anakart değil ama marka aynı diye bunu attım.

Core Boost'u kapattım sonunda teşekkür ederim. Sıcaklığım bayağı bir düştü. Fakat görüntü gitmesi yine oldu. CS:GO'ya tekrar girdim yaklaşık 10 dakika sonra görüntü tamamen gitti. Bilgisayarı restlememe rağmen görüntü gelmiyor şimdi :( :(

Not: Ekranda görüntü gittiğinde fanlar 1 saniyeliğine maksimum seviyede çalışmaya başlıyor sonra düzeliyor

Son düzenleme:
Core Boost'u kapattım sonunda teşekkür ederim. Sıcaklığım bayağı bir düştü. Fakat görüntü gitmesi yine oldu. CS:GO'ya tekrar girdim yaklaşık 10 dakika sonra görüntü tamamen gitti. Bilgisayarı restlememe rağmen görüntü gelmiyor şimdi :( :(

Not: Ekranda görüntü gittiğinde fanlar 1 saniyeliğine maksimum seviyede çalışmaya başlıyor sonra düzeliyor.

Aynı sorunu anakartımın kuzey köprüsü yandığında almıştım.

Not: Ekranda görüntü gittiğinde fanlar 1 saniyeliğine maksimum seviyede çalışmaya başlıyor sonra düzeliyor
Monitörünüz nedir?

Monitörünüz nedir?

Benq Zowie XL2411P

Şu an görüntü geri geldi. Biraz araştırdım genelde PSU sorunu yaşayanlar bu problemi yaşıyorlarmış ama benim kasam henüz 2 günlük, 2 gündür oyun oynuyordum ama bu sorun yoktu bugün farklı olarak sadece başka bir 6'lı prize taktım sorun ondan kaynaklı olabilir mi diye eski prizine geri taktım ve şu an sorun olmadı. Sizce sorun bundan kaynaklanmış olabilir mi? Teşekkürler ilginize,

Benq Zowie XL2411P

Şu an görüntü geri geldi. Biraz araştırdım genelde PSU sorunu yaşayanlar bu problemi yaşıyorlarmış ama benim kasam henüz 2 günlük, 2 gündür oyun oynuyordum ama bu sorun yoktu bugün farklı olarak sadece başka bir 6'lı prize taktım sorun ondan kaynaklı olabilir mi diye eski prizine geri taktım ve şu an sorun olmadı. Sizce sorun bundan kaynaklanmış olabilir mi? Teşekkürler ilginize,
İşlemcinin o sekilde isinmasi normal cunku stok sogutucusu kullaniyorsun çöp tam anlamıyla :) sağlam bir hava sogutucu veya 120mm yada 240lik sivi sogutma alirsan sicaklik sorunun cözülür 3600 isinan bir islemci ve icinden cikan kendi sogutucusu yetmiyor calistigim magazada kendime aldim ayni islemciyi stress testinde 95 derece gordum :)

Benq Zowie XL2411P

Prizi uzatmalı kullanıyorsanız yeteri kadar güç çekemiyor olabilir. Uzatmasız prizde kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı