Ryzen 5 3600 Düşük işlemci frekansı sorunu

Juysualé

Decapat
Merhaba arkadaşım yeni bir bilgisayar topladı işlemci markası AMD Ryzen 5 3600 onun işlemci frekansı genellikle 4,12 GHz'de çalışıyor benim işlemci frekansım genellikle 3,84 GHz'lerde bazen 3,66 GHz'yi görebiliyor. Benim işlemcide kullandığım fan stok. Arkadaşımın kullandığı Cooler Master'ın işlemci fanı. Sorun fanda olabilir mi yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartlarımız aynı, tek RAM'lerimiz farklı güç seçeneği olarak ikimizinde nihai performans.

Muhtmel. İşlemci frekansı işlemciye sağlanan güce ve üstündeki soğutma sistemine göre değişkenlik gösterir. Onun sıcaklık değerleri ile sizinki ne mesela? Termal macun bile fark ettirir.

RAM’i yüksektir ondan.
RAM'in kapasite olarak yüksek olması ile işlemci frekansı arasında bir bağ yok. RAM frekansı ile bağlantı olabiliyor ama, sistemden sisteme.

Muhtmel. İşlemci frekansı işlemciye sağlanan güce ve üstündeki soğutma sistemine göre değişkenlik gösterir. Onun sıcaklık değerleri ile sizinki ne mesela? Termal macun bile fark ettirir.
Ben Bilgisayarı Açtığımda 40°C Masaüstünde Bekleyince 70°C'a Bile Çıkabiliyor
Ben Bilgisayarı Açtığımda 47°C Masaüstünde Bekleyince 70°C'a Bile Çıkabiliyor
Arkadaşımın Sıcaklık Değerlerini Bilmiyorum Bilgi Edinince Haber Vericem.

Geri
Yukarı