Ryzen 5 3600 Görev Yöneticisinde 2.44 GHz Görünüyor

ozguvencc

Centipat
Öncelikle herkese merhabalar.
2. el 2019'un 7. ayında alınmış Ryzen 5 3600'u satın alacağım kutusu vs garantisi her şeyi var ama dün arkadaş video attı gözüme şöyle bir çarptı. Benden daha bilgili olan arkadaşların beni aydınlatmasını istedim, bugun alımı gerçekleştireceğim lütfen acil dönüş yaparsanız çok sevinirim.
İşlemci bilgisayar özelliklerinde 3600 3.6 GHz gözüküyor problem yok lakin görev yöneticisinde 2.44GHz gözüküyor, bu normal bir şey mi? Fotoğrafları şöyle birakacağım.

image1.png

12.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanımına bağlı olarak hızı değişir. Siz oyuna girdiğiniz zaman işlemci hızı oto. Artacaktır zaten.

Son düzenleme:
Kullanımına bağlı olarak hızı değişir. Bu işlemcinin çarpan kilidi açık değil yani OC yapılmıyor dolayısıyla isminde gözüken 3.6 GHz onun çıkabileceği Max. Hız oluyor. Sorun yok siz oyuna girdiğiniz zaman işlemci hızı oto. Artacaktır zaten.
Yanlış bilgilendirme yanılmıyorsam. Çarpan kilitleri tüm AMD 3. nesil işlemcilerde açık diye biliyorum ve 4.0 Ghz hıza kadar çıktığını kendi bilgisayarımda gördüm CBP açık iken.

İşlemciyi almadan önce anakartın BIOS versiyonu eski ise BIOS'u güncelle yoksa işlemciyi tanımama ihtimali var.
İşlemci biraz sıcak bir işlemcidir kasanın hava akışı iyi olmalıdır eğer soğutma yetmez ise ayrı bir CPU soğutucu alman gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı