Ryzen 5 3600 için 500 TL işlemci soğutucu önerisi

Emre Eryılmaz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba sayın arkadaşlar işlemcimi 4.2'ye boostlamak istiyorum fakat çok sıcak oluyor.
Böyle yapabilmem için nasıl bir soğutucu kullanmam lazım şu anda kullandığım.
Gamepower Airbender RGB 70-85 arası sıcaklık değeri alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Fiyatı 500 TL'yi aşmasın.

Merhaba sayın arkadaşlar işlemcimi 4.2'ye boostlamak istiyorum fakat çok sıcak oluyor.
Böyle yapabilmem için nasıl bir soğutucu kullanmam lazım şu anda kullandığım.
Gamepower airbender RGB 70-85 arası sıcaklık değeri alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Fiyatı 500 TL'yi aşmasın.

Aynı işlemci var 150 TL'ye indirimde Snowman T6 Ultra aldım oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor boşta 40 derece. Ve kasada sadece işlemci fanı var bir de arkada egzoz çıkış fanı var başka bir şey yok sende üste ya da önde fazladan fan varsa süper olur.

Kesinlikle kötü bir soğutucu değil. İtopya 11.11 kampanyası ile bu fiyata inmiş. Herhangibir sızdırma falan yapacağını düşünmüyorum.

Kime göre neye göre? Kimin hangi işlemcisine göre? Kısa vade mi uzun vade mi?

Uzun vade için çok şanslı olmak lazım sorun çıkarmadan ilk gün olduğu gibi çalışması için.

Boşa çıkan Noctua işlemci soğutucumu bu ilanda satıyorum, ilgilenirseniz kontrol edebilirsiniz. Bende R5 3600X ile kullanmıştım ve maksimum yükte 62 dereceyi geçmedi. Normal koşullarda 42-48 arası tutuyor işlemciyi. Kutusu vs. mevcut ve tertemiz. :)

Kesinlikle kötü bir soğutucu değil. İtopya 11.11 kampanyası ile bu fiyata inmiş. Herhangibir sızdırma falan yapacağını düşünmüyorum.
Kim diyor bunu? Hakkında doğru düzgün global bir inceleme buldunuz mu? Kule tipi soğutucu önerirken bile incelemelere bakıyoruz. Siz 120 mm'lik likit bir soğutucu için "kesinlikle" diyebiliyorsunuz. Kaldı ki 120 mm'lik soğutucularda da tercih edilecek tek ürün, Arctic LF II'dir. Bunu da "incelemeler" dahilinde belirtiyorum.

Geri
Yukarı