Ryzen 5 3600 için 500 TL soğutucu tavsiyesi

josephsharp

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Ryzen 5 3600 stok fanı yerine yeni bir fan almak istiyorum. Anakartım Gigabyte B450M H, kasam ise Power Boost VK-G2052S.
Bu kasaya ve anakarta sığabilecek en iyi işlemci soğutucu nedir? 500 TL'yi aşmak istemiyorum, tavsiyelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.
Arctic Freezer 34E-Sports Duo'nun sığıp sığmayacağına emin olamadım, sığarsa da sınırdan olur gibi. Eğer sığacağından eminseniz önceliğim bu soğutucudan yana bu arada.

Teknik Özellikler
Marka:Boost
Model:PowerBoost VK-G2052S USB 3.0 ATX, Temp.Glass Led RGB Rainbow fan, siyah Kasa (PSU Yok)
Ürün kodu:JBST-VKG2052S
Kasa tipi:Midi Tower
Güç Kaynağı:Yok
Soğutma:Ön 12cm Rainbow Led Fan x3
Arka 12cm Rainbow Led Fan x1
Su Soğutma:Üst : 280mm'e kadar
Ön : 360mm'e kadar
I/O Panel:USB 3.0 x1, USB 2.0 x2, HD Ses ve Mikrofon
Anakart Desteği:ATX, Micro ATX, Mini ATX
Yan Panel:Tempered Glass 4mm
Ön Panel:Tempered Glass + ABS Plastic
Sürücü Yuvaları:3.5' 2
2.5' Maksimum 4 (2 parça dahili)
Boyutlar:Chassis: 370 x 205 x 440mm
Case : 410 x 205 x 450mm
Max. Uyumluluk:Max.VGA Card : 350 mm
Max.CPU Cooler : 162 mm
Garanti Süresi (Ay):24
162 mm.

Sığıyor.
Ama önerim bu soğutucuya 500 lira vermektense tek fanlı modelini tercih etmenizdir.

Arctic Freezer 34 eSports CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

hocam tek fanlı ile çift fanlı arasında ne kadar performans farkı alırım? İkisi arasındaki farka göre overclock yapabilir miyim sizce?

4-5 derece. OC ile fark açılır mı bilemem. Ama pek tabii hız aşırtma yapabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…