Ryzen 5 3600 için hava soğutma önerisi

keepintocuh6

Hectopat
Yer
Ontario, Canada
Daha fazla  
Meslek
English Language Teaching Student / İngilizce öğretmenliği öğrencisi
İşlemci stok fanda maşallah boşta bile 60'tan aşağısını neredeyse tek tük görüyor. 55 56 o da nadiren. Yük altında 85 90 oluyor genellikle. Gerçekten iyi bir soğutucuya ihtiyacım var. Bütçe 450TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci stok fanda maşallah boşta bile 60'tan aşağısını neredeyse tek tük görüyor. 55 56 o da nadiren. Yük altında 85 90 oluyor genellikle. Gerçekten iyi bir soğutucuya ihtiyacım var. Bütçe 450TL.
Anakartınız ne bilmiyorum ama ben mesela Msi anakartta Dragon Center ile yaz aylarında işlemci fanını manuel senaryo ile hızlarının yukarıya çekiyorum. Sesten pek şikayetçi değilim ama yakında kulaklık alınca hiç şikayetim kalmayacak, Ryzen 2600 kullanıyorum ve bence Overclock yapılmayacaksa üzerindeki fanlar yeterli ama siz bilirsiniz tabi.

Anakartınız ne bilmiyorum ama ben mesela MSI anakartta Dragon Center ile yaz aylarında işlemci fanını manuel senaryo ile hızlarının yukarıya çekiyorum. Sesten pek şikayetçi değilim ama yakında kulaklık alınca hiç şikayetim kalmayacak, Ryzen 2600 kullanıyorum ve bence overclock yapılmayacaksa üzerindeki fanlar yeterli ama siz bilirsiniz tabii.

Dostum o şekilde işlemciden tam performans alamayız diye düşündüğüm için soğutucu almak istiyordum. Nasıl sende durum 2600 için? Yani performans alırız yine tabii de fanın ömrü kısalmaz mı?

O işlemci de o sıcaklıklar normal.

An itibarıyla akşam olmasına rağmen boşta 70 71leri bile gördüm. Bence normal olan bu işlemcinin stok fanla bu değerleri vermesinin normalliği. Yoksa cidden saçma değerler. Boşta 70 71 ciddi rakamlar senin de bileceğin üzere.

An itibarıyla akşam olmasına rağmen boşta 70 71leri bile gördüm. Bence normal olan bu işlemcinin stok fanla bu değerleri vermesinin normalliği. Yoksa cidden saçma değerler. Boşta 70 71 ciddi rakamlar senin de bileceğin üzere.
Normale göre ciddi rakamlar evet ama Bu konuya bir göz atmanızı isterim.

Normale göre ciddi rakamlar evet ama Bu konuya bir göz atmanızı isterim.

Dostum voltaj hakkında inan pek bilgim yok BIOS'tan doğru yapıldığı sürece sisteme bir zarar gelmez değil mi malum bu kurda zar zor dizebildim anca zaten :D.

Dostum voltaj hakkında inan pek bilgim yok BIOS'tan doğru yapıldığı sürece sisteme bir zarar gelmez değil mi malum bu kurda zar zor dizebildim anca zaten :D.

Yok burada voltaj ayarı ile ilgili bir şey söylememiş arkadaş sadece o sıcaklıkların normal olduğunu söylemiş. Bunuda yabancı forumdan AMD yetkilisi söylemiş arkadaşın yazdığını okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız biraz uzun ama içinizi rahatlatacaktır inanın.

Yok burada voltaj ayarı ile ilgili bir şey söylememiş arkadaş sadece o sıcaklıkların normal olduğunu söylemiş. Bunuda yabancı forumdan AMD yetkilisi söylemiş arkadaşın yazdığını okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız biraz uzun ama içinizi rahatlatacaktır inanın.

Tamamdır dostum okumaya başlıyorum :D.

Geri
Yukarı