Ryzen 5 3600 için hava soğutma önerisi

Dostum o şekilde işlemciden tam performans alamayız diye düşündüğüm için soğutucu almak istiyordum. Nasıl sende durum 2600 için? Yani performans alırız yine tabii de fanın ömrü kısalmaz mı?
Yani sürekli bu ayarlarda kullanmadığım için ve fan devri sürekli %100 olmadığından bir sorun olmaz. Ben şuan maksimum %68 dereceleri görüyorum. Otomatik fan ayarlarından gan devri daha düşük çalıştığından 75 dereceleri görmüştüm. 75 derece de pek zararlı değil ama daha serin çalışması daha iyi olur. Boşuna almayın bence aşırı bir fark yaratmaz yani, hava akışı iyi olsun kasanızın ve en yüksek sıcaklık değerleriniz 70 dereceleri geçmesin yeterlidir. Sıcak havalarda böyle ama kışın zaten 55-58 derecelerde seyrediyor ayrıca Overclock yapmadığım için gerekli bulmadım. Üzerindeki fan ucuz ve kötü bir fan değil zaten, bence dediğim gibi fan ayarlarını uygulayın, eğer memnun kalmazsanız yada sesten rahatsız olursanız fan alırsınız yine sizin kararınız.

Yani sürekli bu ayarlarda kullanmadığım için ve fan devri sürekli %100 olmadığından bir sorun olmaz. Ben şu an maksimum %68 dereceleri görüyorum. Otomatik fan ayarlarından gan devri daha düşük çalıştığından 75 dereceleri görmüştüm. 75 derece de pek zararlı değil ama daha serin çalışması daha iyi olur. Boşuna almayın bence aşırı bir fark yaratmaz yani, hava akışı iyi olsun kasanızın ve en yüksek sıcaklık değerleriniz 70 dereceleri geçmesin yeterlidir. Sıcak havalarda böyle ama kışın zaten 55-58 derecelerde seyrediyor ayrıca overclock yapmadığım için gerekli bulmadım. Üzerindeki fan ucuz ve kötü bir fan değil zaten, bence dediğim gibi fan ayarlarını uygulayın, eğer memnun kalmazsanız ya da sesten rahatsız olursanız fan alırsınız yine sizin kararınız.

Tamamdır dostlarım hepinize teşekkür ediyorum. Yanıt verip yardımcı olmaya çalıştığınız için.
core frozr s sipariş etmek zorunda kaldım cidden stock soğutucu sesi olağanüstü irite etmeye başlamıştı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı