Ryzen 5 3600 için soğutucu önerisi

Hangisi daha iyi hocam :)
@HABAR'ın attığı.
Ürünün incelemesi:

Şu an R5 3600 ile kullanıyorum ve fan çok çalışmadan bile 55 dereceyi geçirmiyor işlemci. Ama gel gör ki 4 ay önce 400'e aldığım soğutucu olmuş sana 650 lira. Bütçesini aştığı için önermedim ben. Yoksa alınır gayet iyi.
Hocam bu 420 TL, 650 TL değil ki. Sizin dediğiniz bu sanırım.

Hocam bu 420 TL, 650 TL değil ki. Sizin dediğiniz bu sanırım.

Pardon yanlış görmüşüm.
Ryzen5 3600 işlemcimi Xigmatek cyclops kasasıyla birlikte kullanıyorum. Kasanın ön paneli mesh olmadığı için overlock yapmadığım halde çok ısınıyor 80dereceleri rahatlıkla görüyor. (call of duty Warzone oynuyorum) AMD her ne kadar 95dereceye kadar sıcaklığı normal gördüğünü açıklamış olsa da insan bir hayli tedirgin oluyor bu durumdan. Ön panel mesh kasa siparişi verdim. Cooler Master MB311L 600W modelinden aldım sistemi ona taşıyacağım fakat bu kasada da araştırmalarım sonucu ön panele 3 fan sığmıyormuş ben bir şekilde sığdırmaya çalışıcam olmazsa da yapacak bir şey yok konumlandırmasını doğru yaparak yola devam edeceğim. Asıl mesele ise 3600 için soğutucu seçmek? Aklımda yine Cooler Master markası ve AMD stock fan olarak Wraith Prism'ya da Wraith Max modelleri var. Takıldığım nokta ise aşağıda belirteceğim soğutuculardan hangisini seçmek daha faydalı olur. Bütçe hava soğutma için maks 300-350TL sıvı soğutmada ise maks 500TL.

Cooler Master Hyper 212 Spectrum RGB.
Cooler Master Masterliquid ML120l V2 RGB sıvı soğutucu.
Cooler Master Masterliquid ML120l Lite sıvı soğutucu.
AMD wrait Prism stock cooler.
AMD wrait Max stock cooler.

Cooler Master MA410p öneririm. R5 3600 ile sorunsuz kullanıyorum. Boşta 37'yi yükte 60'ı geçmiyor. Kasadaki fanlarla RGB'sini senkronize bir şekilde kullanıyorum ve gayet güzel duruyor. Ses düzeyi de 1300 RPM'e kadar sessiz. Sonra artıyor yavaş yavaş. Şiddetle öneririm.

Arctic Freezer 34 eSports DUO kullanıyorum. Gayet iyi soğutuyor ki işlemcim ısınan bir işlemci i9 9900. Oyunlarda 70'i geçtiğini görmedim ve fanlar %50-60 çalışıyor. Tam performansta çalışsa çok daha iyi yapabilir. Kurulum videoları falan da var gayet iyi.

Arctic Freezer 34 eSports DUO kullanıyorum. Gayet iyi soğutuyor ki işlemcim ısınan bir işlemci i9 9900. Oyunlarda 70'i geçtiğini görmedim ve fanlar %50-60 çalışıyor. Tam performansta çalışsa çok daha iyi yapabilir. Kurulum videoları falan da var gayet iyi.
CM ML120R RGB çift fanlı modelini aldım gayet iyi ürünmüş tavsiye ederim herkese inventusta 845TL gibi bi fiyatı var ben ikinci elden 325TL'ye aldım

Geri
Yukarı