Ryzen 5 3600 için stok soğutucu ve termal macun yeterli mi?

R5 3600 kullanıcısı olarak ısındığına pek rastlamadım. Çoğu kişi ısınıyor diyor. Alın test yapın, ısınıyorsa Arctic MX-4 2019 Edition ile macunlayın. Yine ısınıyorsa bütçenizi verin kule tipi soğutucu önerelim.

Değil. Mümkünse iyi bir hava soğutucu alın.

Şuan aynı bu işlemciyi kullanıyorum termal macun yeni olduğu halde boşta 50 60 dereceyi gördüğü oluyor.Biraz da hava yüzünden ama soğutucu şart.Hava soğutucu işini görür.T6 ULTRA stoklara girince bir bak derim,bütçen varsa noctua veya arctic markalarına da yönelebilirsin.

Ryzen 5 3600 de stok olarak gelen fan yetersiz geliyor. stok fan kullanacaksan 3600X daha mantıklı. Daha deneyimli dostlarımız sana yardımcı olur

Şu an aynı bu işlemciyi kullanıyorum termal macun yeni olduğu halde boşta 50 60 dereceyi gördüğü oluyor. Biraz da hava yüzünden ama soğutucu şart. Hava soğutucu işini görür. T6 Ultra stoklara girince bir bak derim, bütçen varsa Noctua veya Arctic markalarına da yönelebilirsin.

Hocam işlemciyi birazdan alacağım :D çok fazla zamanım yok o yüzden stoklarda olan iyi bir işlemci yok mu?

İşlemci ile ne yapacağına bağlı bir durum. Sürekli yüksek işlemci kullanımı sağlayan uygulamalar kullanacaksan almalısın. Standart kullanım için yeter. İşlemcim 80 derecelerde gezmesin serin çalışsın diyorsanda almalısın. Tabii macunda farkeder. Senin bütçene kalmış bir durum aslında.

Geri
Yukarı