Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu

Hocam Core Performance Boost işlemciye verebileceği en yüksek voltajı veriyor :) Yanı ısınsa ısınsa sizin belirttiğiniz kadar ısınır. Tabii Core Performance Boost kapatılırsa işlemci 3.6GHz'de sahiplenecektir ve performans kaybı yaşayacaksınızdır. Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. 3.6GHz'de beni 2 sene götürür. Zaten seneye bir hava soğutma alsam rahat rahat OC'de yaparım diye düşünüyorum :)

Hocam sizin gibileri hiç anlamıyorum. Hiç AMD kullanmışa benzemiyorsunuz ve Arkadaş yardım isterken siz kötülemeye çalışıyorsunuz. Sen de biliyorsun kl Ryzen 5 3600 fiyatına göre alınabilecek en iyi işlemcidir aksini iddia eden işe ağır İntel canıdır:)

Ben de sizin gibileri hiç anlamıyorum ne ara AMD savunur oldunuz. Evet bazı işlemcileri Render, Yayın konusunda gayet iyi. Fakat AMD yaptığı işlemciyi tam yapmaz. FX ve Athlon kullanmış birisi olarak başıma gelmeyen kalmadı. Siz hangi seri kullandınız merak ediyorum bu kadar Fanboy oldunuz. Arkadaşa işlemciyi çöpe at demiyorum, Voltaj ve Isınma sorunu var AMD ise hiçbir şekilde güncelleme vs. çıkartmaması. o fiyata alınabilecek en iyi işlemci olsa ne olacak istersen 1000FPS versin stabil çalışmasın, o işlemciyi alan kullanıcı mağdur oluyor. FX serisinden farkı yok yine ısınıyor yine ısınıyor. Buyur ayrı bir konu daha R5 2600 bile ısınıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de sizin gibileri hiç anlamıyorum ne ara AMD savunur oldunuz. Evet bazı işlemcileri render, yayın konusunda gayet iyi. Fakat AMD yaptığı işlemciyi tam yapmaz. FX ve Athlon kullanmış birisi olarak başıma gelmeyen kalmadı. Siz hangi seri kullandınız merak ediyorum bu kadar fanboy oldunuz. Arkadaşa işlemciyi çöpe at demiyorum, voltaj ve ısınma sorunu var AMD ise hiçbir şekilde güncelleme vs. çıkartmaması. O fiyata alınabilecek en iyi işlemci olsa ne olacak istersen 1000FPS versin stabil çalışmasın, o işlemciyi alan kullanıcı mağdur oluyor. FX serisinden farkı yok yine ısınıyor yine ısınıyor. Buyur ayrı bir konu daha R5 2600 bile ısınıyor.

Daha yüksek performans veren işlemci daha çok ısınır.

Yeni sistem topladım. Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 var işlemci oyunlarda yüksek grafikte 83 dereceyi görüyor ilk 10 dakikada.
Kendi soğutucusu mu kötü acaba? Fisby Venom kasa aldim ondan kaynaklı mi çözemedim sizce neyden kaynaklı bir bu sıcaklık?
bendede aynı şekilde.

arkadaşımın işlemci 90 derecelerdeydi sıvı soğutmayla..acaba soğutucuyu mu değiştirsem dedi (ryzen 5800x) ben de ona önce ECO MODE yi denemesini söyledim

1. yöntem arkadaşlar anakartınızdan işlemciyi ECO MODE ye alın..deneyin kaç derece olacak
2. yöntem bugun arkadaş ryzen master programını indirdi bios ayarlarını orjinal işlemci ayarlarında açıp windowsta ryzen master ile auto OC moduna aldı voltaj otomatikman 1.1 volta indi ve , ECO MODE de 75 derece , ryzen masterla 63-65 derecelere indi BF2042 oyununda. (not sıvı sogutmalı ama ayarları yapamazsanız sıvı sogutma da hikaye)

Yeni konular

Geri
Yukarı