Ryzen 5 3600 mü yoksa Intel mi?

ahmet tglk

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir PC için para biriktiriyorum. AMD Ryzen 5 3600 almak istiyorum. Ama onun yerine yakın bir fiyatta Intel mi tercih etmeliyim? Sizce ne alayım? Bütçem 1800 TL civarı.

Merhaba, biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.

10400 ve 3600 kıyaslandığını görüyorum, tercihini muhakkak 10400'den yana kullanmalısın. Gerek fiyat farkı gerekse sunduğu performans ve stabilite farkı. Keza Intel'in 10. nesille beraber güzel teknolojileri bize sunabilen marka olduğunu gözardı etmemek gerek.

AMD tarafında tek konuşulan çekirdek sayısı. Geçenlerde farklı bir konu da daha söylemiştim, yine söylüyorum; bir odayı 10 mumla mı daha iyi aydınlatırsın yoksa tek 1 ampulle mi?

Artıları eksileri tarttıktan sonra kararı vermen en doğrusu olacaktır.

Merhaba, biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.

10400 ve 3600 kıyaslandığını görüyorum, tercihini muhakkak 10400'den yana kullanmalısın. Gerek fiyat farkı gerekse sunduğu performans ve stabilite farkı. Keza Intel'in 10. nesille beraber güzel teknolojileri bize sunabilen marka olduğunu gözardı etmemek gerek.

AMD tarafında tek konuşulan çekirdek sayısı. Geçenlerde farklı bir konu da daha söylemiştim, yine söylüyorum; bir odayı 10 mumla mı daha iyi aydınlatırsın yoksa tek 1 ampulle mi?

Artıları eksileri tarttıktan sonra kararı vermen en doğrusu olacaktır.

Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum fakat

10 mum 1 ampul olayında kesinlikle katılmıyorum.

Arkadaşlar yeni bir PC için para biriktiriyorum. AMD Ryzen 5 3600 almak istiyorum. Ama onun yerine yakın bir fiyatta Intel mi tercih etmeliyim? Sizce ne alayım? Bütçem 1800 TL civarı.
Ahmet Selamlar;

Benim tavsiyem kesinlikle Intel olur. Gerek genel performans gerek uzun kullanım gerekse sorunsuz kullanım ve başının ağrımaması için Core i5 tercih etmelisin. 9. Nesil ya da 10. Nesil düşünebilirsin. Arasında yaklaşık 200 TL civarın fiyat farkı var. Ama i5 10400'ü tavsiye ederim.

Ryzen 5 3600 ile karşılaştırmayı göreceğin link aşağıdaki gibidir.

Geri
Yukarı