Ryzen 5 3600 Neden Çok Satılıyor?

• Konuyu başlatan nikim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 4B
Sanırım oyunlarda 3600 %10 daha iyi. 3500X'in %1 skoru alması daha yeni olduğundan. Sitede aşağıya kaydırırsanız işlemci yaşı açısından %100 geçtiği için genel olarak %1 fark atmış. Yani 3600 daha güölü.
Yaş bildiğim kadarıyla o kıyaslamaya dahil değil. Ben %10 fark olacağını hiç sanmıyorum, dediğim gibi en fazla %1-2 fark olur. Çıktığı zaman göreceğiz.
Çoklu çekirdekte tabi ki 3600 daha güçlü ama oyunlarda tek çekirdek performansı önemli.

Son düzenleme:
Yaş bildiğim kadarıyla o kıyaslamaya dahil değil. Ben %10 fark olacağını hiç sanmıyorum, dediğim gibi en fazla %1-2 fark olur. Çıktığı zaman göreceğiz.
Çoklu çekirdekte tabi ki 3600 daha güçlü ama oyunlarda tek çekirdek performansı önemli.

Aynen, eski mimari ile gelmez bu şekilde gelecek olursa bir hata yoksa eğer, single core gücü olarak 3600'den %3 felan ancak farkı olur, multicore'da doğal olarak 12thread 3600 geçecektir ancak SIX CORE bir CPU için bu derece yüksek single core gücü ile 3500X gönüllerde taht kuracak gibi 2020'de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı