Ryzen 5 3600 Neden Ryzen 7 2700X'den Daha Ucuz?

Seri farkı olduğu için. Birisi R5 birisi R7 serisi. Aradaki performans farkı da nesilden dolayı, her nesilde üstüne koyarak gidiyor AMD. İşlemci tarafında çok iyi işler yapıyorlar fakat ekran kartı konusunda aynısını söyleyemeyeceğim. Birkaç F/P ürünü dışında iyi değiller. Üst segmentte yoklar, hep Nvidia. Yazılım konusunda kötüler, RX serisi kartlarda sürekli Wattman hatası alıyor birçok kişi, ben de dahil. Kartların TDP değerleri rakiplerine göre çok fazla. İşlemci tarafında gayet iyiler ama.

6/12 bir işlemci neden 8/16 bir işlemciden pahalı olsun ? Hem x bile değil. Gayet de mantıklı.
7 nm üretim süreci yeni bir teknoloji. Yeni teknoloji her zaman pahalı olmaz mı? Hem de üretiminin kendisi maliyetli. Üstüne yeni olmasından daha pahalı olacak (AMD kendisi üretmiyor sonuçta, belirli şirketlere ürettiriyor.)
Not: X modeli olduğunu şimdi farkettim. 2700 için yazdım, ama aynıları geçerli.

Seri farkı olduğu için. Birisi R5 birisi R7 serisi. Aradaki performans farkı da nesilden dolayı, her nesilde üstüne koyarak gidiyor AMD. İşlemci tarafında çok iyi işler yapıyorlar fakat ekran kartı konusunda aynısını söyleyemeyeceğim. Birkaç F/P ürünü dışında iyi değiller. Üst segmentte yoklar, hep Nvidia. Yazılım konusunda kötüler, RX serisi kartlarda sürekli Wattman hatası alıyor birçok kişi, ben de dahil. Kartların TDP değerleri rakiplerine göre çok fazla. İşlemci tarafında gayet iyiler ama.
Burdan nasıl ekran kartına geçtiniz inanın anlamadım.

Birisi kendi serisinde amiral gemisi (R7 2700x), birisi orta seviye (R5 3600) olduğu için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı