Ryzen 5 3600 performansı macun yenilemesi sonrası düştü

GezginAdam

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Beni sıkıntıya sokan ve canımı sıkan oldukça rahatsız edici bir konum var ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sistemim bu şekilde,

Anakart - MSI B450 PRO Carbon AC
İşlemci - Ryzen 5 3600
Ekran kartı - GTX 1660 Ti
Corsair RAM - 8 - 8 / 16 GB
PSU - 650+80.

Dün bilgisayarı ve kasanın bütün parçalarını komple söktüm. Anakart, RAM, ekran kartı vs. temizledim, çok iyi oldu. Buraya kadar bir sorun yok.

Sipariş ettiğim yeni termal macunu (Cooler Master MasterGel maker nano macun) ekran kartına ve işlemciye sürdüm. Daha sonra işlemciye yeni sipariş ettiğim stok fan olan Cooler Master MA410P'yi taktım ama nedense işlemcide anlam veremediğim bir artış var. %100'e çıkıp PC'yi kastırdıktan sonra %30 40'lara düşüyor, performansında anlam veremediğim düşüşler oldu, hala çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olabilecek bilgilerinizi paylaşır ve sorunuma destek olursanız çok mutlu olurum gerçekten.

Son düzenleyen: Moderatör:
bilgisayarı açtıktan sonra bios ekranı açılmıştı kendiliğinden hiçbir ayara dokunmadan çıkış yapmıştım sonra bunlar oldu

ama performans sorununu çözemiyorum bilgisayarı kapatıp fanımı söksem. ki onuda kontrol ettim yerli yerinde yada başka ayarlaramı baksam kafam çok karışık
Bu sorunun termal macun değiştirmekle alakalı olduğunu hiç düşünmüyorum çünkü sıcaklıkların normal, herhangi bir güç tasarufu modu felan açtın mı? Çünkü ekran kartın çok düşük kullanımda.

Bu sorunun termal macun değiştirmekle alakalı olduğunu hiç düşünmüyorum çünkü sıcaklıkların normal, herhangi bir güç tasarufu modu falan açtın mı? Çünkü ekran kartın çok düşük kullanımda.

Hayır yapmadım.

Bence hem güç kaynağı çıkışını hem de ekran kartı güç bağlantısı ve soket yerini son bir kez daha kontol et.

Bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı