Çözüldü Ryzen 5 3600 Stok Macun Kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arcaozen

Hectopat
Arkadaşlar.
R5 3600 stok termal macununu kullanıyorum.
Bunu kullanmaya devam mı edeyim.
Yoksa Xigmatek PTI-G3606 bu ürünü mü kullanayım?
Not: Şu an için işlemcimmin 45 maks 75 derece gördü.

Arkadaşlar.

"Core Performance Boost" ayarı açık mı? 75 derece fazla gibi geldi. Ben yükte R5 3600 ile maksimum 67 derece gördüm.

Arkadaşlar.
CPB açıksa çok iyi ama eğer açık değilse yine de fena sayılmaz. Bence belli bir süre kullan sonra Arctic MX-4 (iletkenliği 3,5 daha iyi) ile değiştir.

Cpb ayarı biosta oto gözüküyor bunu açarsam veya kapatırsam performansta ne gibi değişiklikler olur?
Oto ve devre dışı ayarı var sadece

Oto ayarında işlemci sıcaklığı 75 - 90 gibi değerlere çıkabilir fakat işlemci hızlı çalışır. Devre dışı ayarında ise işlemci pek ısınmaz (yükte 55- 65 derece gibi) fakat daha yavaş çalışır. Stok soğutucuda kapatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Cpb ayarı biosta oto gözüküyor bunu açarsam veya kapatırsam performansta ne gibi değişiklikler olur?
Oto ve devre dışı ayarı var sadece.
İşlemcinin frekansını yükselterek daha verim almanı sağlıyor fakat ek olarak ısı üretmiş oluyor. Ben daha tam olarak test edemedim, sadece bilgilere ve gördüklerime dayalı konuşuyorum. Bana kalırsa kapat derim çünkü FPS olarak çok büyük bir kaybın olmuyor.

@UBerk bu konuda daha bilgili.

Benim R5 1400 3.5 yıldır temizlenmedi stress testinde 3.2GHz'de 74 gördü en fazla. Şimdi overclock yaptım 86'yı bile görüyor :D Bir süre sonra değişirseniz yararınıza olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı