Ryzen 5 3600 RTX 3070'i besler mi?

Sylveon reyisin dediği gibi 2 k sorunsuz besler 4K için de ufak bir OC ile çok rahat besleyeceğini düşünüyorum.
Çözünürlük arttıkça işlemcideki yük de azalıyor diye biliyorum. Tam tersi 2K'da besler belki ağır işlemci yüklü oyunlarda tıkanabilir, 4K'da hayli hayli yeter, 1080P'de tam performans verdiremez diye düşünüyorum.

Çözünürlük arttıkça işlemcideki yük de azalıyor diye biliyorum. Tam tersi 2K'da besler belki ağır işlemci yüklü oyunlarda tıkanabilir, 4K'da hayli hayli yeter, 1080P'de tam performans verdiremez diye düşünüyorum.

Dostum 3600 kötü bir işlemci değil ben sorun çıkartmayacağını düşünüyorum.

Dostum 3600 kötü bir işlemci değil ben sorun çıkartmayacağını düşünüyorum.
Elimdeki 5700XT'yi besleyemiyor. WarZone'da sabit 144 FPS için düşük ayarlara çekiyorum GPU kullanımı düşüyor 1080P'de. 3600'ün 2080Ti gücündeki kartı 1080P'de tam performans verdirebileceğini düşünmüyorum. Bu demek değil ki sistem düşük FPS verir. Sadece GPU kendini tam performansda kullanamadığı için daha yüksek FPS verebilecekken biraz daha düşük FPS verir.

Çözünürlüğe bağlı. 1080p'de darboğaz olacaktır, 2K'da işlemci bazlı oyunlarda belki olabilir, 4K'da darboğaz olmaz. Ayrıca darboğaz olsa bile çözümü var:

1- DSR açarsınız ve yükü ekran kartına verirsiniz (2K veya 4K)
2- Yeni bir monitöre veya işlemciye geçene kadar ekran kartınızı underclock yaparsınız (daha serin çalışır ama performansı düşer tabii)
1080p de oynarsam beslemez mi diyorsunuz?
Benim tek değiştirme sebebim AMD den kurtulabilmek. 3 yıldır AMD kartlarını kullanıyorum. Sıkıldım çok sorunlular. Birde ekran kartımda coil whine var. 1080p de besleyemez mi gerçekten?

Elimdeki 5700XT'yi besleyemiyor. Warzone'da sabit 144 FPS için düşük ayarlara çekiyorum GPU kullanımı düşüyor 1080P'de. 3600'ün 2080 Ti gücündeki kartı 1080P'de tam performans verdirebileceğini düşünmüyorum. Bu demek değil ki sistem düşük FPS verir. Sadece GPU kendini tam performansda kullanamadığı için daha yüksek FPS verebilecekken biraz daha düşük FPS verir.

RX 5700XT RTX 2070 Super gücünde değil mi?

Başka forumlarda okuduğum kadarıyla RAM'le beraber OC yapılırsa güzel bir performans verdiğini okudum. Ben OC yapamıyorum ramlarden birini değiştirmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı