Ryzen 5 3600 RTX 3070'i besler mi?

Bir ara 2080 Super gücünde diyen bir tayfa vardı ondan kafam karıştı kusura bakma.
Forza Horizon 4, BF5, AC:Odyssey gibi oyunlarla kıyaslayınca aradaki fark 5-10 FPS'i geçmiyor. Ama daha farklı oyunlar işin için girince 20-30 FPS'e kadar çıkabiliyor. Fanboyluk yapıyor insanlar herhalde. 2070S'i bile bazı oyunlar harici geçemezken 2080S gücünde diye sallamak güzelmiş.

Forza Horizon 4, BF5, AC: Odyssey gibi oyunlarla kıyaslayınca aradaki fark 5-10 FPS'i geçmiyor. Ama daha farklı oyunlar işin için girince 20-30 FPS'e kadar çıkabiliyor. Fanboyluk yapıyor insanlar herhalde. 2070S'i bile bazı oyunlar harici geçemezken 2080S gücünde diye sallamak güzelmiş.

RTX 2060 Super günümüz oyunlarını 1080P Ultra ayarlarda sorunsuz oynatabilir mi?

RTX 2060 Super günümüz oyunlarını 1080P Ultra ayarlarda sorunsuz oynatabilir mi?
Şu anda muhtemelen RDR2 harici hiçbir oyunda 60+ FPS'i vermede sorun yaşamıyordur o kart RTX kapalıyken. Ben 1060 6GB'yi 2016'dan 2019'a kadar belki birkaç ayar kısarak ultra-high arası karışık ayarlarda oynadım çoğu oyunu. O kartın da uzun süre sorun yaşayacağını zannetmiyorum oyunlarda bir anda gereksinim sıçraması yaşanmazsa. Şuan bile çıkan bazı AAA oyunlar hala daha önerilen gereksinimlerde 1060 istiyor. Yanlış bilmiyorsam Avengers'ın yeni oyununun önerilen gereksinimi 1060'dı. O açıdan uzun süre 1080P'de sorun yaşatmaz diye düşünüyorum. Bu arada konudan fazla sapmayalım sanırsam konudan sapma gibi bir ceza olayı var. Gereksiz yere ceza yemeyelim. :) Cyberpunk 2077 ile ilgili o kadar spekülasyon çıktı ki benim tahminim o oyun hangi önerilen sistem gereksinimlerinde çıkarsa uzun süre o önerilen sistem gereksinimleri AAA oyunlarının gereksinimi olacak.(RDR 2'de önerilen 1060 istiyor işin orasına girmeyelim de :) herhalde 1080P low ayarları baz almışlar RDR 2 önerilenleri için.)

bende de 3600 var ve anakart olarak b450m kullanıyorum, 3070 almayı düşünüyorum aldıktan sonra tabi ki anakart işlemci mecburi değiştirtecek ekran kartı..

Yeni konular

Geri
Yukarı