Ryzen 5 3600 + RX 5700 mü Ryzen 5 3600 + RTX 2060 mı?

Arkadaşlar Ağustos sonunda PC alacağım hangisini almam daha iyi olur?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
RX 5700'ün özel modellerine yönelin hem daha performanslı hem de püfür püfür eser.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaktan dolma şeylere inanmamak lazım neden mi? Fan ayarını ayarlarsan sese alışkın isen hiçbir sorun olmaz.
Kulaktan dolma değil. Bu kartların ısı dışında sorunları var. WattMan hatası devam ediyor. AMD hataları geliştirmiş hatta çökme sorunları falan da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isınma sorunu pek önemli değil 2 -3 fanlı modellerle büyük orada çözülür ama yazılım sorunları çok daha büyük sorunlar.

Kulaktan dolma değil. Bu kartların ısı dışında sorunları var. Wattman hatası devam ediyor. AMD hataları geliştirmiş hatta çökme sorunları falan da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Isınma sorunu pek önemli değil 2 -3 fanlı modellerle büyük orada çözülür ama yazılım sorunları çok daha büyük sorunlar.
Bu durumda RTX2060 daha mantıklı oluyor ama bende Wattman olmadı şans işi.

RX5700'lerin özelleştirilmiş versiyonlarını bekleyin ve 5700 alın. Ben de RTX 2070'den 5700XT'ye geçmeyi düşünüyorum.
Sakın öyle bir saçmalık yapmayın bence RTX 2070 şu an çok güzel ve stabil bir kart. RX 5700 serisinde ise AMD yazılım hataları olur genelde. RTX 2070S'e de geçme hala güçlü kartın seneye 3000 serisinden alırsın.

RX 5700 serisinde ise AMD yazılım hataları olur genelde.
Ne zamandır kullanıyorsunuz? Genelleme yapmışsınız o zaman siz ve kullananların büyük bölümü yazılım sorunu yaşıyor olmalı? Yoksa geçmiş kartlara atıfta bulunarak mı bu sonuca varıyorsunuz? İnsanları yanlış yönlendirmeyin ararsak RTX 2070 için de sıkıntı yaşayan insanların konularını buluruz.

Hele şu yukardaki dogant tam bir NVIDIA fanboyu dikkate almasın kimse.

Bazen buradaki yazan arkadaşların yorumlarını okuyunca bazı düşüncelere kapılıyorum. Sanki objektif yorumlamalardan cok firmaların elemanları ya da firma calışanlarının ya da fanboyların yorumlarını okur gibi hissediyorum. Ortadaki rant büyük olunca tavsiyeler yönlendirmeler ister istemez celişkili olabiliyor sanırım. Kullanmadıgınız donanımların yorumlarını nasıl yapabiliyorsunuz şaşıyorum. Bence donanımları bizzat test eden bu konuda bilgili arkadaşlar ve kullanıcıların yorumlarının hariçinde doğru bilgi edinmek neredeyse imkansız. ! . Normalde banane der geçerimde. Bana bile fazla geldi. Bazı yorumlar. Dile getirmek istedim. Kusura bakmayın.
İtopya RX 5700 fiyatı: İndirimli hatta: Sapphire Radeon RX 5700 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Hepsiburada. Fiyatı: Sapphire AMD Radeon RX 5700 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E Fiyatı

500 TL fark düşelim 5900 TL PC'den. HDD almıyalım. 5900-800: 5100TL alınabiliyor.
Bu 1000 TL farkı cıkıyor bahsettiginiz sistem için. 5000TL böyle bir sistem kesinlikle alınır diyorum. Başka da bir şey demiyorum.

Ne zamandır kullanıyorsunuz? Genelleme yapmışsınız o zaman siz ve kullananların büyük bölümü yazılım sorunu yaşıyor olmalı? Yoksa geçmiş kartlara atıfta bulunarak mı bu sonuca varıyorsunuz? İnsanları yanlış yönlendirmeyin ararsak RTX 2070 için de sıkıntı yaşayan insanların konularını buluruz.

Hele şu yukardaki dogant tam bir NVIDIA fanboyu dikkate almasın kimse.
Bak kardeşim kartlar sorunlu diye ben demiyorum ben reddit ve amd forumlarında açılan konuları paylaşıyorum. Öncelikle bunu idrak etmen gerekiyor.
Bu konularda yazan herkes kartları alıp sorun yaşamış insanlar.
Bu forumun amacı nedir? Birini bu kartın şöyle bir sıkıntı var diye uyarmak, kanıt göstermek fanboyluk mu oluyor?
Sen bu kartları kullandın mı? Detaylı bir şekilde araştırdın mı?
Sorunu var ya da yok diyebilmek için ne yaptın?
Asıl fanboy sensin, kullanmadığın, araştırmadığın bir ürün için boş bir savunma yapıyorsun.

Linkleri incele öyle savun bari.

RX serisinde wattman hatası bilinen bir gerçek ve bu hata bu kartlarda da var. Forumda Wattman hatası ile ilgili binlerce konu var. Ofis için 2 yıl önce aldığım RX ekran kartında da aynı sorun var.

Sen bunun aksini kanıtla seni dikkate alalım.
Bu kadar kaynağı görmezden gelip bilinçsiz bir şekilde savunmaya geçerek komik duruma düşüyorsunuz.
Yorumlara bakın.

Son düzenleme:
Bak kardeşim kartlar sorunlu diye ben demiyorum ben reddit ve amd forumlarında açılan konuları paylaşıyorum. Öncelikle bunu idrak etmen gerekiyor.
Bu forumun amacı nedir? Birini bu kartın şöyle bir sıkıntı var diye uyarmak, kanıt göstermek fanboyluk mu oluyor?
Asıl fanboy sensin, kullanmadığın, araştırmadığın bir ürün için boş bir savunma yapıyorsun.

RX serisinde wattman hatası bilinen bir gerçek ve bu hata bu kartlarda da var. Forumda Wattman hatası ile ilgili binlerce konu var. Ofis için 2 yıl önce aldığım RX ekran kartında da aynı sorun var.

Ona bakılırsa rtx kartlarda sorun yaşayanlarda çok siz tek taraftan bakıyorsunuz. Nedense rtx kartlardan amd ye geçenler çok.

Ben de attım link incele onlarca insan şikayetçi RTX 2070 serisinden o zaman tüm RTX ler sorunlu diye genelleyebilir miyiz? Sorun yaşayanlar satılan kartların yüzde kaçı elinde bilgi var mı? Neye göre böyle genel konuşuyorsun? Ben XT sorunsuz dedim mi de bana fanboy diyorsun? Ben neye göre böyle genel konuşuyorsunuz diyorum.
Dikkat ettim daha kartlar yeni çıktığından beri sen aynı tatavadasın. Yok sorunlu yok böyle. Hele bi dur arkadaşım geri bildirim bile olmadı adam akıllı. AIB kartlar gayet olumlu duruyor, sıcaklık olsun, gürültü seviyesi olsun. XT konusunda forumda en çok inceleme izleyip ve makale okuyan sayılı kişilerdenimdir eminim ama ben çıktıp da XT şöyle böyle demiyorum. Takmışsın bir wattman hatasına. RX serisinin büyük bir sorunuydu ama bunda öyle olacak diye bir kural yok. Yaşayan olacaktır ama büyük kısmı yaşamayacaktır. Ayn RTX kartlarda birçok insanın sorun yaşaması ama büyük çoğunluğunun yaşamaması gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı