Çözüldü Ryzen 5 3600 Sistem boşta donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Melanocetus

Femtopat
Daha fazla  
Sistem.
CPU: Ryzen 5 3600.
CPU coller: Cooler Master mastelıquıd ML240l V2.
Anakart: ASUS TUF Gaming 520M-Plus
RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 3200MHz (2x8)
GPU: iGame 1060 3GB.
PSU: Thermaltake 600W 80+
PC uzun süre açık ve boşta bırakınca donuyor. (CPU sıcaklığı normal) aldığım hataları açtım günlükten 2 hata fotoğraftaki hatalar gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arama yerine CMD yazın ve çıkan programa sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" deyin. Sonra açılan komut istemcisine şu komutu " powercfg.exe /hibernate off " (Tırnak işaretleri olmayacak) yazın "Enter"a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Arama yerine CMD yazın ve çıkan programa sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" deyin. Sonra açılan komut istemcisine şu komutu " powercfg.exe /hibernate off " (Tırnak işaretleri olmayacak) yazın "Enter"a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm
yazdım
Virüs taraması yapar mısınız?
virüs olamaz yeni format atım

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    288,5 KB · Görüntüleme: 12
Yeniden başlatın ve gözlemleyin bakalım devam edecek mi sorun.
Windows'unuz güncel değilse güncelleyin. Yine düzelmezse DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp WHQL daha eski bir sürücü yüklemeyi deneyin.
Teşekkür ederim, sorunum çözüldü, kod işe yaradı. Peki neden böyle yaptı biliyor musun?

Windnows hibernate özelliği sorunlu maalesef. Biraz bekleyince gücünü iyice kısıyor/uykuya geçiyor bir nevi ama tekrar uyandırmak isteyince hata veriyor.
Özünde Windows'la alakalı yani.
Aynı hatayı başka sebeplerden alanlar da var. Siz şanslınız sorununuzu çözdüğü için. Cevabı çözüm olarak işaretlerseniz aynı sorunu yaşayanlar cevabı bulmakta zorlanmaz. Geçmiş olsun. Sizin adınıza sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı