Ryzen 5 3600 sistem görüntü vermiyor

Turann1907

Hectopat
Yeni topladığım bilgisayar görüntü vermiyor. Gigabyte AX370 GAMING 3 anakarta Ryzen 5 3600 taktım kablolama yaptım. Çalıştırdığımda CPU ışığı yanıyor BIOS güncel değil herhalde dedim monitöre bağladım (VGA girişli) dönüştürücü ile fakat yine de görüntü gelmedi. RAM slot değiştirdim, başka monitöre bağladım yine de olmadı, HDD kablo değiştirdim yine olmadı. Ne yapmalıyım?

Anakartınızın BIOS'u güncellenmeli. 1000 serisi Ryzen işlemci bulmanız gerekiyor ya da servise başvurmanız gerekiyor. Denediğiniz şeylerin bir faydası yok.
Ayrıca harici bir ekran kartınızın da olması gerekiyor. Kabloyu da ekran kartına takmalısınız.

Bios ekranını görebiliyorsanız. Başka bir bilgisayardan bios update indirip flasha at sonra update etmek istediğin bilgisayara takıp. Bios ekranında q-flash var oradan bios'unu updt edebilirsin hızlı bir şekilde. Başka bir işlemci tak çıkar muhabbetine gerek yok diye biliyorum. Ki zaten ekran kartın yoksa bildiğim kadarıyla 3600 APU bir işlemci değil o yüzden ekran kartı lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı