Ryzen 5 3600 sistem Memtest86 test sonucu

Tcqjaws

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, ilk konum olduğu için bir hatam olursa şimdiden özür dilerim.

Aldığım mavi ekran hatası sonucunda RAM'lerimden şüphelendim ve Memtest86 testini yapmaya karar verdim. Altı hata aldım henüz test bitmemiş iken. Sistem bilgilerini aşağıya bırakacağım. Testin ekran görüntüsünü de ekleyeceğim. Bu arada işlemcimde overclock var. Overclock sonrası OCCT ile 1 saat stabilite testi yaptım ve herhangi bir hata almadım sıcaklık değerim ise 70 üstüne çıkmadı 1 saat boyunca. Bu hataların nedeni overclock olabilir diye ek bilgi olarak söylüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 3600( MSI Frozr S soğutuculu)
Anakart: B450 Tomahawk Max.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 2*8 3200MHz CL16.
Ekran kartı: MSI RX 5600XT Gaming X.
PSU: High Power 600W 80 Plus Bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci OC'si RAM'de hataya sebep olmaz. Memtest'i tekrar yapın, tamamen bitene kadar. Bir hata dahi olsa mavi ekrana sebep olur. Garantisi de devam ediyorsan gönderin bellekleri.

Yanıtlar için teşekkür ederim. Xmp yi kapatıp tekrar test yapacağım sonrasında mesaj ile bilgilendirme yapacağım. Garantisi devam ediyor tekrar sorun olursa garantiye yollarım kesinlikle.
Arkadaşlar yaptığım test sonuçlarını aktarıyorum malum test baya uzun sürüyor. İlk test tamamlandığında 7 hata almıştım sonrasında anakartı sıfırladım ilk aldığım haline getirdim ve testi tekrarladım . Hiçbir hata bulmadı hem işlemci overclocksuz hem de ramlerin frekansı 2133 MHz iken durum böyle . Şimdi benim anlamadığım ramleri 2133 de mi kullanmam gerek hata almamam için bu bana çok saçma geliyor çünkü ben 3200mhz diye aldım zaten bu ramleri.Sizce garantilik bir durum var mıdır önerilerinizi bekliyorum.
Xmp yi kapatıp tekrar test yaptıktan sonra yine hata aldım benim de aklıma anakartı sıfırlamak geldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı