Ryzen 5 3600 Sisteme Görüntü Gelmiyor

Adrestia

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi calistridigimzda 1 tane bip sesi var ve kablolama dogru o halde ekrana goruntu gelmiyor "no signal" Hatasi veriyor. Nasil anlayabilirim sorunun ne oldugunu? Ekran karti calisiyor RAM'ler de sorun olabilecegini dusunuyorum. Sistem ozellikleri: AMD Ryzen 5 3600 - ASUS TUF 3 RX 5600XT - ASUS Prime B450M-K - XPG Gammix D30 2x8 GB 3200 MHz - Toshiba OCZ NVMe SSD - Thermaltake Toughpower 600 Watt PSU - Thermaltake v200.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. ihtimal : B450M-K yı nereden satın aldınız. O anakart ile Ryzen 3000 serisi kullabilmek için anakartın BIOS'unun güncellenmesi gerekiyor. Eğer güncellenmediyse görüntü alamazsınız. 2. Ryzen 5 1600 kullanıyorum sistemi toplarken Crucial ram ile görüntü alamamıştım daha sonra G.skill bir ram ile görüntü almayı başarmıştım. Ramler uyumsuzluk yapıyor olabilir. Aklıma bu 2 seçenek geldi sadece.

PC'yi calistridigimzda 1 tane bip sesi var ve kablolama dogru o halde ekrana goruntu gelmiyor "no signal" Hatasi veriyor. Nasil anlayabilirim sorunun ne oldugunu? Ekran karti calisiyor RAM'ler de sorun olabilecegini dusunuyorum. Sistem ozellikleri: AMD Ryzen 5 3600 - ASUS TUF 3 RX 5600XT - ASUS Prime B450M-K - XPG Gammix D30 2x8 GB 3200 MHz - Toshiba OCZ NVMe SSD - Thermaltake Toughpower 600 Watt PSU - Thermaltake v200.
Görüntü gelmediğine göre Ram'de vs. sorun olduğunu sanmam.
HDMI kablosunda problem var mı ? ( temassızlık vb. )
HDMI kablosu anakarta mı bağlı, yoksa ekran kartına mı ?

Tam emin degilim ama monitore baglanan kabloda sorun olabilir. Bakalim bilgisayarciya kontrole goturuyoruz.
Görüntü gelmediğine göre Ram'de vs. sorun olduğunu sanmam.
HDMI kablosunda problem var mı ? ( temassızlık vb. )
HDMI kablosu anakarta mı bağlı, yoksa ekran kartına mı ?
DVI to HDMI donusturucu ile anakarttan monitore bagli.

Anakarta takarsan görüntü gelmez ki, ekran kartına takmalısın. Ryzen 5 3600 işlemcide dahili GPU yok. O yüzden boşuna götürmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı