Ryzen 5 3600 ve 5700 XT Nitro+ için PSU önerisi

Eğer biraz gösterişli bir şey seviyorsan kesinlikle TT Smart 700W 80+ PSU RGB LED fanlı tavsiyemdir.Hemde 600W üzerinde ilerde sistemde değişiklik yapsan bile güç konusunda sıkıntı yaşamazsın.

Evet bu modeli de görmüştüm sahi, 750W oluşu ileri dönük olarak daha uygun.

Eğer biraz gösterişli bir şey seviyorsan kesinlikle TT Smart 700W 80+ PSU RGB LED fanlı tavsiyemdir.Hemde 600W üzerinde ilerde sistemde değişiklik yapsan bile güç konusunda sıkıntı yaşamazsın.

Güzelmiş fakat bütçemi aşıyor.

Ryzen 5 3600
MSI B450 Mortar Max
Sapphire RX 5700 XT Nitro+
MSI Forge 100R kasa

Sistem için 550 TL altı uzun ömürlü bir PSU önerebilir misiniz?

FSP 700w 85+

FSP Hydro 700 700w 80+ Bronze

Bunlardan biri uygun mudur, başka marka model öneriniz var mıdır?
hocam hevesini kaçırmak istemem ama eğer almadıysan ekran kartını araştırmanı öneririm. pek güzel yorumlar görmedim o ekran kartıyla alakalı. bende alacaktım ancak çok sıkıntılı bir kart olduğu için vaz geçtim

Hocam hevesini kaçırmak istemem ama eğer almadıysan ekran kartını araştırmanı öneririm. Pek güzel yorumlar görmedim o ekran kartıyla alakalı. Bende alacaktım ancak çok sıkıntılı bir kart olduğu için vaz geçtim

Daha almadım da çok iyi yorumlar da var kötü yorumlar da kimisi de AMD alma NVIDIA al diyor napçamı şaşırdım 😄

Daha almadım da çok iyi yorumlar da var kötü yorumlar da kimisi de AMD alma NVIDIA al diyor napçamı şaşırdım 😄
benim almak için sabırsızlandığım nitro+ se modeliydi ama bak şu konulardaki yorumları gördükten sonra vazgeçtim :D
2060s veya 2070 düşünüyorum şuan
bir kaç konu daha vardı. özellikle @Recep Baltaş 'ın yorumlarını okumuştum yerden yere vuruyordu :D
ama sapphire markası için mi yoksa 5000 serisi için miydi hatırlamıyorum. belkide şuan düzelmiştir ama gördüğüm kötü yorumlarda 1 2 ay öncesine ait olanlarda var. O yüzden 2060s veya 2070s düşünüyorum.

Napçağımı bilmiyorum valla ya 2070S çok pahalı 2060S'in performansı 5700 XT'den düşük 2K oynamak istiyorum 2060S'te sınırda beni 5 yıl götürmez gibi çok kararsızım.

gigabaytın 2070s modellerine bakıyorum ben arada 500tl falan fark var sanırım.
ama araştırıyorum. peformansı nasıldır falan hiç bilmiyorum.
Pc toplama konusunda hiç bilgim yoktu. Bu forumda son 2 ayda çok bilgi edindim ve araştırdıkça dahada geliştirdim kendimi. ama tavsiye almadan pc toplayabileceğimi sanmıyorum.
bu arada hevesini kaçırmış olabilirim ama ürünü aldıktan sonra hevesinin kaçmasından iyidir :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı