Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 Sistemin Sıcaklık Değerleri Nasıl Olmalı?

Deneyin ve sonuçları paylaşın. O GPU için o değer fazla boşta. GTX 770 kullanıyorum, 230 watt TDP değerli bir kart. O bile yaz ayında boşta 35-40 derece arası.
Öndeki cam panel çıkabiliyorsa çıkartın çünkü fanların hava almasını önlüyor o ön cam panel.Muhtemelen sürekli içeri sıcak üflüyorlar.

Ön paneli çıkardım, fanların önü bomboş ve sıcaklık 45- 65 arası seyrediyor. Bir arkadaş Core performance boost'u kapat demiş ancak nereden kapatacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Hocam çok büyük bir havalandırma sorununuz var. Boşu boşuna Core Performance Boostu kapatıp işlemci gücünüzü azaltmayın. Ekran kartından anlaşılıyor zaten sorun. Ekran kartı sıcaklığı oyun oynarken 55 60 derece olmalı, boşta değil. Kasanızda kaç tane egzoz fanı var?

Şöyle örnek gösteriyim 1 saat stress testi Core Boost kapalı sonuç. Adana kadar olmasa da şuan burada saat 9 olduğu halde 35 derece ve 1 saatlik sonuç bu.
Hocam çok büyük bir havalandırma sorununuz var. Boşu boşuna Core Performance Boostu kapatıp işlemci gücünüzü azaltmayın. Ekran kartından anlaşılıyor zaten sorun. Ekran kartı sıcaklığı oyun oynarken 55 60 derece olmalı, boşta değil. Kasanızda kaç tane egzoz fanı var?
Hocam yanlış anlama benimki ne o zaman ben açınca da aynı sonuç.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    383,1 KB · Görüntüleme: 43
Kasada 1 tane egzoz fanı var. Boştayken 55-60 derece dediğim gibi. Ekran kartının sitesine baktığımda sessizliği sağlamak için fanları 60 derecede çalıştırdığını ve 60 dereceye kadar sıcaklığın problem olmadığını görmüştüm.

Kasada 1 tane egzoz fanı var. Boştayken 55-60 derece dediğim gibi. Ekran kartının sitesine baktığımda sessizliği sağlamak için fanları 60 derecede çalıştırdığını ve 60 dereceye kadar sıcaklığın problem olmadığını görmüştüm.
O dediğiniz gibi sessizlik için yapılmış bir özellik fakat o sıcaklıklar boştaki değerler için aşırı yüksek. Benim çöp soğutmalı RX 570 kartım bile boştayken fanları döndürmeden 37 derecede duruyor. Kasanızın içindeki donanımların serin kalabilmesi için kasanın aynı anda hem serin hava alıp hem de içerideki sıcak havayı dışarı atması lazım. Üstte iki arkada bir egzoz fanı ve önde bir veya iki intake fanı olması şart. Onun dışında ekran kartı ve işlemci tek fanlı sistem kullanırsanız havasızlıktan boğulurlar. Sıcaklıkarınız o yüzden yüksek.

O dediğiniz gibi sessizlik için yapılmış bir özellik fakat o sıcaklıklar boştaki değerler için aşırı yüksek. Benim çöp soğutmalı RX 570 kartım bile boştayken fanları döndürmeden 37 derecede duruyor.
Durumun yaşadığım şehirle bir ilgisi var mıdır? Malum yazın en kavurucu zamanları ve odada bir soğutma yok.

Durumun yaşadığım şehirle bir ilgisi var mıdır? Malum yazın en kavurucu zamanları ve odada bir soğutma yok.
Etkisi vardır. Fakat yine aşırı sıcak bir yerde otursanız bile ekran kartı boştayken 55 derecelere yaklaşamaz diye düşünüyorum. Ekran kartınızın tam modeli nedir?

Etkisi vardır. Fakat yine aşırı sıcak bir yerde otursanız bile ekran kartı boştayken 55 derecelere yaklaşamaz diye düşünüyorum. Ekran kartınızın tam modeli nedir?
MSI GeForce GTX1660 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Şöyle örnek gösteriyim 1 saat stress testi Core Boost kapalı sonuç. Adana kadar olmasa da şuan burada saat 9 olduğu halde 35 derece ve 1 saatlik sonuç bu.

Hocam yanlış anlama benimki ne o zaman ben açınca da aynı sonuç.
BIOS'a baktım ve yine bulamadım Core Boost'u.

MSI GeForce GTX1660 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

BIOS'a baktım ve yine bulamadım Core Boost'u.
O kartın pasif olarak soğutması kuvvetli, fanları döndürmeden çok daha serin kalması lazım. Bu arada Core Performance Boost ASUS anakartlarda Advanced ayarlar kısmındaydı sanki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı