Ryzen 5 3600 ve RX 560 sistem yükseltme

Exlnorne

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, çok uzun yıllardır kullandığım sistemimi artık yükseltmek istiyorum. Aklımda birkaç soru var sıfırdan bilgisayar almak mı daha mantıklı yoksa bu bilgisayara yükseltme yapmak mı? Eğer sıfır bilgisayar al bu sistem yükselttiğin zaman da parasını hak etmiyor derseniz bütçem 15-20 k arasında. Heee yok o kadar fazla para verip sistem almana gerek yok derseniz ne tarz güncellemeler yapılabilir bu sisteme? Açıkçası sistem yükselttiğimizde AMD ekran kartlarından korkuyorum çünkü mevcut olan RX560 artık sürekli çökmeler, ekran takılması, karıncalanması ve OBS vs... Programları açtığımda ekran kartımın sürekli çökmesi oyuncu tabiri ile beni tilt etmiş durumda. Ama farkındayım ki AMD ekran kartları F/P olarak çok mantıklı oluyor sistem yükseltmesinde AMD ekran kartı kullanabilirim ama gönlüm her zaman NVIDIA'dan yana haberiniz olsun dostlarım. Sistem yükseltmek için bütçem de 7-8 k diyebilirim.

Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS Prime A320 m-r
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: RX 560 4 GB.
RAM: Corsair Vengeance LPX 3200 MHz 8 GB X2.
SSD: Samsung 860 EVO 250 GB.
HDD: Seagate 1 TB.
Kasa: Power Boost vk G1006r.
PSU: Thermaltake Litepower 450W.

Not: Sistemime zaten 3 sene önce RAM ve işlemci yükseltmesi yapmıştım.

Dostlar SSD ve HDD eklemeyi unutmuştum onları da ekledim yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıp yeni sistem almak daha mantıklı,sistemde yükseltilmesi gereken epey parça var.
15-20K bütçem var demişsiniz,ne amaçla kullanacaksınız?
Monitörünüz var mı?

Satıp yeni sistem almak daha mantıklı, sistemde yükseltilmesi gereken epey parça var.
15-20k bütçem var demişsiniz, ne amaçla kullanacaksınız?
Monitörünüz var mı?

Amacım Valorant içerik üretmek yani çoğunlukla Valorant oynuyorum videosunu çekiyorum ve yayınını yapıyorum hocam. Monitörüm var şu an monitöre ihtiyacım yok.

Satıp yeni sistem almak daha mantıklı, sistemde yükseltilmesi gereken epey parça var.
15-20k bütçem var demişsiniz, ne amaçla kullanacaksınız?
Monitörünüz var mı?

Satsam kaça gider peki şu anki sistemim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı